Keresés

Aktív témák

  • Stema

    tag

    válasz Tomiboy65 #6356 üzenetére

    Ugyanezt mondták a 226bw-s samsung monitoromra, h az S betü samsung-ot jelöl, az A pedig auo-t, pont ugyanott. Aztán kiderült, h ez marhaság, csupán nagyban fedi egymást véletlenül a 2 dolog és a szerviz menüben a panel tipusnál az adott betü ha A, akkor samsung, ha L akkor AUO, meg van valami CMO-ra is.

    Egyébként meg rájöttem, hogyha jó az egész, akkor marhára nem érdekel, h milyen panel van benne, mivel úgyse akarnám cseréltetni.

    Egyébként észrevettem egy világitó subpixel hibát a tv-n (de lehet, h csak egy rés a rácson, mert fehér szinű), de 1m-ről már nem látom, pedig nagyon jó szemem van, ha pedig egy kicsit más szögből nézem (akár 10°-ban), már olyan 20-30cm-ről se látszik. Igazából nagyon paráztam az ilyenektől, mert maximalista minőségb.zi vagyok, de még engem se zavar (persze lehet h nem pixelhiba és ezért, mivelhogy ilyen pici)

    [ Szerkesztve ]

  • mutyi

    őstag

    válasz Tomiboy65 #6432 üzenetére

    Neked mi a beállításod sima tv nézésre?
    Nekem t-kábeles digitális jön, vettem hozzá jó minőségű antenna kábelt is hogy a falból jó jel jöjjön és jó minőségű scartot is, hogy a stb és a tv között is minimális legyen a veszteség.
    Még csak pár napja van meg és nekem túlságosan kontrasztos a kép,túl éles akar lenni, miközben maga a jel minősége meg ugyebár nem túl minőségi. Ezért annyit már kitapasztaltam, hogy jobb ha valamelyest homályosabb a kép, mert akkor annyira nem látszódnak a hibák.

  • Anyád911

    tag

    válasz Tomiboy65 #6479 üzenetére

    A simán az túlzás... de lényegében igen. Először a tv hátuljára kell felcsavarozni az akasztókat (jelzem nagyon profi csavar-, alátét- és távtartó szetteket (legalább 4félét!) csomagoltak hozzá). Célszerű az fal mellett vmi asztalon rákötni az összes csatlakozót, kábelt, mifenét és utána mér tényleg csak "fel kell akasztani".
    Nálunk ez 2emberes mutatvány volt és a polcból kifolyólag még tartás közben is kellett dugni bele kábelt... ezúton is köszönöm feleségemnek a sok segítséget, kislányomnak a türelmet, hogy egész vasárnap nem nézhetett Minimaxot :R
    Amúgy elég sokféle konzol van a piacon, ezek vmi "lift and hang" v "emeld és akaszd" rendszerűnek vannak titulálva. Mivel halál egyszerű a metódus, a komplikáltabbak előbb-utóbb biztos kikopnak...

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák