Keresés

Aktív témák

  • sittes79

    addikt

    válasz Ati007 #29900 üzenetére

    basszus lecserélted, azt a nagy dögöt? 52" azért odavág!! :) LG-ből akkor gondolom 42" -at vettél! Kipróbálnád kérlek hogy dts hanggal mkv fájlt lejátsza é illetve kijön e a hang optikai kábelen?

    köszi

  • politomi

    tag

    válasz Ati007 #29900 üzenetére

    Hi. Amit sittes79 kérdezett arra én is kiváncsi lennék, mert házimozihoz ez alap, hogy tudja.

  • atesss

    addikt

    válasz Ati007 #29900 üzenetére

    Szerintem a hang az a vékony design miatt is lehetett ilyen.
    Azért 4cm az nem egy sok hely egy normális hangszórónak szerintem...

    "A tv menüje egyszerű de mégis sok lehetőséget ad beállítgatni ha valakinek ahhoz van kedve." Megnéztem a magyar manulját (#29831), és igen, nekem is elég egyszerűnek tűnt a menü.

    "az LG feketéje a leggyengébb" Hát az LH5000-re kiváncsi leszek, de igazából egy ilyen hiba még bőven belefér, tökéletes úgysincsen...

    Az LH5000 ugye 200Hz-es, mi a véleményed a tiednek a 100Hz-eről ? És milyen lehet az LH5000-k 200Hz-e.
    A korábban linkelt trustedreview-es teszt alapján elég jó lett az (is) az LH5000-ben !

    "Az Lg pendriveról és külső vinyóról is lejátszik mkv-t (ntfs és fat32-t is ismer)" Hány 1080p-s MKV-t próbáltál kb. ? Az a kérdés, megy-e mindennel (a DTS hangot kivéve), H264, AVC, meg különböző profile-okkal kódolt H264-ekkel ?

    Ja de inkább meg is néztem, a manualban ezt írják (90.oldal) :

    FILM (*.dat/*.mpg/*.mpeg/*.ts/*.trp/*.tp/*.vob/*.mp4/*.mkv/*.avi/*.divx) fájlok támogatása
    Videoformátum: DivX3.11, DivX4.12, DivX5.x, DivX6, Xvid1.00, Xvid1.01, Xvid1.02, Xvid1.03, Xvid 1.10-
    beta-1/beta-2, Mpeg-1, Mpeg-2, Mpeg-4, H.264, AVC
    Hangformátum: AC3(Dolby Digital), EAC3, AAC, Mpeg, MP3, PCM, HEAAC, CDDA
    Bitráta: 32 ~ 320kbps(MP3)
    Feliratformátum: *.smi/*.srt/*.sub(MicroDVD, SubViewer 1.0/2.0)/*.ass/*.ssa/*.txt(TMPlayer)/*.psb(PowerDivx)
    • Előfordulhat, hogy a felhasználók által készített feliratok némelyike nem jelenik meg.
    • A hang nyelvének megváltoztatásakor előfordulhat, hogy a képernyőn is látható az átmenet
    (leállás, gyorsabb visszajátszás stb.)
    • Előfordulhat, hogy a sérült filmfájlok nem játszhatók le megfelelően, vagy esetükben a lejátszó
    bizonyos funkciói nem használhatók.
    • Bizonyos kódolóprogramokkal létrehozott filmfájlok nem játszhatók le megfelelően.
    • Ha a rögzített fájl hang- és képszerkezete nincs összefésülve („not interleaved”), csak a kép vagy a hang kerül lejátszásra.
    • A maximális támogatott videofelbontás a jelszakasztól függően 1920x1080@25/30P vagy
    1280x720@50/60P.
    • A jelszakasztól függõen a 1920X1080@25/30P vagy 1280x720@50/60P felbontású videók nem
    játszhatók le.
    • A megadottól eltérő típusú és formátumú filmfájlokat a készülék nem minden esetben képes
    megfelelően lejátszani.
    • A filmfájlok maximális bitsebessége 20 Mbps.
    • Az 4.1-es vagy újabb verziójú kódolással készült profilok folyamatos lejátszása a H.264-ben nem garantálható.
    • A DTS audiokodek használata nem támogatott.
    • A 30 GB-nál nagyobb méretű filmfájlok lejátszása nem támogatott.
    • A DivX videofájlnak és a hozzá tartozó feliratfájlnak ugyanabban a mappában kell lenniük.
    • A feliratok megjelenítéséhez a feliratfájl és a videofájl nevének meg kell egyeznie.

    Kiemeltem a 3 dolgot, ami ugye a kérdéses.
    Ezekalapján a DTS-nek lőttek...
    Persze olyan trükk, mint a Samsung B650-nél, olyan lehethogy itt is van, mintjárt megnézem a manulaban írnak-e ilyesmit a hangbeállításoknál.
    De a legjobb tényleg az lenne, ha te kipróbálnád...
    Mit jelent az a 4.1-es H264 a gyakorlatban ?

    MOD: nézzétek meg a manualt ti is, 114.oldaltól vannak a hangbeállítások, a "A DIGITÁLIS AUDIOKIMENET KIVÁLASZTÁSA" pedig a 120.oldalon.
    Hát itt nem írnak semmit sem DTS-ről. :F
    Mondjuk ez az egész az "Audiobemenet"-ről szól és nem a beépített médialejátszóról.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák