Keresés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz 24forever #17194 üzenetére

    Az AV500 széria emlékeim szerint tavaly év végén jelent meg, ettől még lehet, hogy 2008-as évadba számolják, vagy az én emlékeim tompák már. ^^

    A belépőszint olcsóbb panelt, egyszerűbb elektronikát, a képjavító cuccok hiányát takarja. Itt azt kell eldönteni, hogy mire szánod, és milyen igényeid vannak. Egy felső kategóriás TV jobb panellel és jobb elektronikával bír -> jobb képminőség, jobb mozgás-visszadás, stb.

    A Faroudja (meg minden) sorduplázó (én inkább maradnék a deinterlacernél) az interlaced forrásoknál jön elő, az ő dolga az, hogy az interlaced képből valós képet produkáljon. Rossz deinterlacer esetén "szálkásodhat" a kép, vagy gyors mozgásnál lehet látni, ahogy a páros és páratlan sorok nem azonos képkockát mutatnak. A Faroudja jó minőségű deinterlacereket gyártó, az LG LF65-ösöseibe is az volt például. ;)

    A Philipsben egy középszintnek megfelelő elektronika van, én azért vettem előrébb (mellesleg a Panasonic is játsza azt, hogy az idei belépő szintű TV-ibe a tavalyi középszintű elektronikát pakolja, ezért szvsz a Philips bőven ott lehet, ahol a Pana és a Toshiba).

    Szerintem DigiTV-nél és DVD-nél a Panasonic és a Toshiba is megfelelő, tehát ha azok szimpatikusak, akkor azokat válaszd. Egyik TV-ről sem tudok olyat, ami "kizáró ok" lenne, tehát, végül is válaszd azt, amelyik a legjobb benyomást tette rád (a külső, a távirányitó, a TV menüje, stb.).

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák