Aktív témák

  • andr_s

    tag

    válasz Cifu #6504 üzenetére

    halihó!
    na úgylátszik megoldódott a dolog, legalábbis ahogy én próbálom értelmezni!

    Ha beállítom az 1920x1080-at az LGLF75-ön, akkor az 1:1, nekem "eredeti" helyre rakja a képek kicsúszását. Aztán ezt a túlvezérelt dolgot meg úgy lehet kiküszöbölni, hogy ha átállítom a kép üzemmódot dinamikusról egyedire és én beállítgatom a fényerőt, kontrasztot, stb... (bár nem tudom mért nem megy dinamikusan ugyanúgy mint a 1360x768-as felbontáson.) De egy kis állítgatás és pöpec lesz a képe. :-)

    Viszont ha beállítom 720p-re (nem mintha kellene), akkor már nem lehet 1:1-et kiválasztani és nem lehet korrigálni a kép széleinek kicsúszását se csak az nvidia control panelben, ami leveszi a felbontás annyi pixellel amennyivel beállítod!

    Úgylátszik ezeken a nativ felbontásoknál lesz ilyen a kép (pl: 1280x720, vagy 1920x1080) a normál szabvány pc-s (nem HDTV) felbontásoknál meg nem pl: 1360*768, 1600*900... stb, vagy rossszul gondolom?

    De ha meg mondjuk 1360x768-at használok mert az elforgatva fotelből is kényelmesen látható netezésnél, akkor meg lemarad az a 3 oszlop.... hát ez van.

    Alapból ki se tudom választani az 1366*768 felbontást, csak 1360*768-at, ez egyébként miért van? nem lehet elővarázsolni valahogy? így ha sokat pc-zek beéghet a két széle a TV-nek, nem? Igaz azt nem nagyon lehet észrevenni...

    Szereztem hddvd filmeket pc-n 720p, nagyon szép képe van! :C bár új codec-et kellett felraknom. :))

    üdv,
    Andris

Aktív témák