Aktív témák

  • Stema

    tag

    válasz Babanyúl #5681 üzenetére

    Szevasz! Sztem ebben a segítségben én leszek a kompetens, mivel a 4-ből volt már a philips és most van az r82, ami egyértelműen jobb az azt leváltottnál (S81), szal 3 már kiesett, panasonic-nak meg nincs valami jó képe (személyes tapasztalat boltban, de azért nézd meg). Egyébként a pana-ban nincs dinamikus kontraszt, betekintési szögek is egy gyengébb panelről árulkodnak. Nem azt mondom, h ezek marhára kellenek, csupán adnak hasonlítási alapot a használt technológiáran (és egyébként én nem tudok semmi biztosat a gépre kötésről). Szal én a középső 2t kiejtetném, és pár szó a "maradékról":
    philips:
    +gyönyörű tv adás kép, egy szinten a hagyományosakkal (CRT)
    +gyors menü, gyors távirányítás
    -kis szögeknél is ezüstösre vált a fekete (rosszabb szögben nézett tn-es monitorhoz hasonlítva:
    [link]
    [link])
    -nem lehet natívban belőni rá a számítógépet (hidd el, sokat próbálkoztam, nem lehet! 2 videókártya, xp újratelepítés, többféle driver, powerstrip a fórumokon talált beállítási javaslatokkal, de nem megy)

    samsung:
    +lcd-hez képest nagyon korrekt fekete (bár a tn-es 226bw-s monitorom leveri ebben, de tv-ben szerintem nagyon ott van!)
    +kb 10mp belőni a natívot, akár dsub-al, akár dvi-hdmi-vel
    +klasszisokkal szebb, mint a philips!
    -tv-s képe pocsék, olyan mintha 256 színre lenne ordered dither-el (rendezett mintával) csökkentve, közelében sincs a philips-nek
    -lassú menü
    -túl hosszú távirányító, nem kényelmesen kezelhető, de gondolom szokható

    Szal ha gépről akarsz filmeket nézni, képeket, ilyesmi, akkor egyértelműen a samsung, viszont ha hagyományos tv-ként, akkor nézd meg, h zavar-e a bevilágítás (boltban a nagy fény miatt ezt nehéz, de tudod legalább mire kell figyelni), mert ha nem zavar... hát igazából körbeh*gyozza a samsungot tv adásban

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák