Aktív témák

  • Lanchadan

    csendes tag

    válasz #09634560 #45739 üzenetére

    Tudom tuti nem értek hozzá, de azért ez így hirtelen elolvasva elég durva lenne. Vegyük ugye a 1080i-t. Ekkor ha jól tudom nem a teljes képernyő frissül, csak a sorok fele az új, elmozdult sorok értékére, a többi sor marad az előző érték. Ha jól értem amit mondasz, akkor azt sugallod, hogy mozgás esetén (az egyébként a képernyő tartalom mozgástól független konstans 1080i vagy 1080p besorolás) az elektronika hirtelen lebutul, és 2 frame helyett csak 3-4 sort kezd befrissíteni? Nem mellékesen ha így is van ennek függenie kell a sebességtől is, azaz a kép tartalmától is, ami sehol sincs említve. A linkelt teszt oldalon a leírt "mérési methódus" minden, csak az én gyenge elmém számára nem érthető, pl. nem látom hol említi a méréshez azt az eszközt, ami méri a képernyő aktuális "csökkent felbontását", márpedig amennyire én tudom az elmosódást a pixelek lassúsága okozza, nem az elektronika gyöngesége, azaz a megjelenített kép feldolgozása nélkül kb semmit se tudhat erről, szvsz... Lehet én hagytam ki valami részletet.
    Nekem csak az a fura, hogy a mostani TV-k egy teljes, nem létező képet kigenerál magának két másik képkockából, de arra szerintetek alkalmatlan, hogy kiküldjön 1080 pixelnek egy jelet... Mit csinál szerintetek a kigenerált képkockákkal, ha mozgás esetén csak 300 kockát képes frissíteni? "Itt az új érték 1080 pixelre, nesze itt az első 300... ááá, p*csába, már a köv képkocka 300 pixele jön..." Mellékesen, ha gyors mozgásnál csak 300 sor frissül, akkor azt szvsz igencsak észrevennéd, hogy bizonyos sorok elcsúsznak...
    Ahogy ti is mondtátok az elmosódás a pixelek lassúságából jön, és nem a vezérlő elektronika lassúságából. Azt is elhiszem, hogy emiatt van elmosódás, amit vehetünk az élesség romlásának, és a felbontás romlásának, de ha azt mérni akarod, akkor inkább a megjelenített képet kellene nézni talán, és azon mérést végezni.
    Bocs, fáradt vagyok, és tényleg nem vagyok képben dolgokkal, de nekem ezek a fentiek nagyon nem illenek bele az eddig látottakba...

Aktív témák