Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axlrose32

    őstag

    válasz digikábeles #3666 üzenetére

    Típushiba, körbereped a soreltérítés csatlakozójának forrasztása , a szikrázástól meggyullad a nyák...meg néha a közelben lévő műanyag. Arra kell vigyázni, hogy ne aludjon el az ember tévézés közben, stdby-ban nem lehet probléma.
    Az elszenesedett nyák eltávolítása, az áramkörök pótlása után újra működőképes lehet, évente érdemes ellenőrizni, akkor nem lesz baj.

    06703896891

  • Kernel

    nagyúr

    válasz digikábeles #3666 üzenetére

    Az egyáltalán nem olyan vészes, mint ahogy laikus szem számára esetleg úgy tűnik. A képen egy már korábban kijavított, vezetékkel átforrasztott meghibásodás látható, vagyis ez nem egy folyamatban lévő dolog, és nem ezzel van kapcsolatban a jelenlegi hiba.

    Viszont korábban sem gyulladt ki tőle semmi, akkor nem lenne már mit fotózni. Ilyen készülékek alkatrészeit, panel stb. olyan égésbiztos anyagból kötelező gyártani, ami leginkább csak izzik, de nem gyullad lángra.

    Noha a forrasztások nem a legszebbek, de alapvetően nem követett el hibát, aki javította, mivel a szenes rész nincs feszültségkülönbségnek kitéve, csak úgy "ott van".

    Miután az elszenesedett panel ellenállásként viselkedik és valóban képes lenne további átvezetést, izzást is okozni, ezért ilyenkor arra kell ügyelni, hogy azt a részét, ami áramkörbe kapcsolódhatna, teljesen el kell távolítani, le kaparni. Többivel felesleges foglalkozni.

    A panelrajzon látható, hogy erről itt nincs szó, a szenes rész teljesen elhatárolódik, vezetékkel rövidre zárt csomópontot képez, innen átvezetés már nem tud képződni máshová.

    Tükörképet kell nézni, felülnézet:

    Esetleg itt, ahol nyíllal jelöltem, én jobban lekapartam volna tisztára, nehogy véletlenül áthúzzon, de amúgy nem hinném, hogy gondot okozna, inkább csak elszíneződés. Ha áthúzott volna, annak már jele lenne, összeégett volna, üzem közben szikrázna:

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák