Új hozzászólás Aktív témák

  • #28643072

    törölt tag

    Sziasztok!

    Új fiú vagyok a topicban, segítségért fordulok hozzátok.

    Pár napja vagyok gazdája egy LG lm 660s 3D tv-nek. Ezt megelőzően 3 évig használtam egy mai napig kifogástalanul működő Samsung full HD tv-t, tehát az újabbat van mihez hasonlítanom.
    A frissítésre azért szántam el magam, mert zavart az 50 Hz-es technológia miatti darabosság a gyors mozgások esetén, egyébként más tekintetben nem lett volna indokolt a csere. (Persze a sok extra amit kaptam nincs ellenemre.)
    A lényeg az, hogy csalódott vagyok, és nem tudom eldönteni, hogy csak valami beállításon múlik a dolog, vagy meg kell barátkoznom a gondolattal, hogy az alábbi jelenség mindig így marad:

    A gyors mozgások esetén pár tizedmásodpercre kb 1 cm-es vízszintes csíkok jelennek meg a mozgó objektumokon, vagyis a felbontás átmenetileg jelentősen leromlik. A jelenség nagyon feltűnő rosszabb minőségű felvételeken, de úgy rémlik, mintha már HD-tartalmaknál is bevillant volna itt-ott.

    Azt gyanítom és nagyon remélem, hogy a számtalan képjavító elektronika valamelyike okozza, és megfelelő beállítással megszüntethető, de nekem ez eddig nem sikerült.

    Kíváncsi vagyok a véleményetekre!

Új hozzászólás Aktív témák