Új hozzászólás Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    válasz oil120 #6957 üzenetére

    Esélytelen?!?
    Egy csomó helyen írják külföldi fórumokban, hogy LCD esetében nagyon ritka a végleges beégés (burn in helyett leginkább image retention, image persistence olvasható), és egy csomó módszert lehet találni neten a javítására, pl: az Apple fehér háttér vetítését ajánlja levett kontraszttal a saját gépeiknél, máshol min: 48 órás kikapcsolást és áramtalanítást javasolnak, hogy a kristályok visszaálljanak a nyugalmi fázisba, fehér zaj is ajánlott, és egy csomó javító videó is van szerte a neten, amiket kb: 10 óráig kell futtatni (némelyik az RGB színeket mozgatja, körkörös fekete/fehér mozgások, folyamatosan villogó színek, stb). Állítólag lassan a szokásos használat mellett is elmúlik.
    Azt, hogy esélytelen lenne, még sehol sem olvastam (van ahol külön erre a célra készült programokat is lehet kapni, pl: jscreenfix.com), csak legfeljebb azt, hogy előfordulhat egyes esetekben, hogy nem javítható. Én minden egyes javítási módot végig fogok próbálni, de örültem volna, ha esetleg itt is találkozok valakivel, akinek szintén volt már ilyen gondja, és elmondja, hogy sikerült e javítania, és hogy mivel.

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák