Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    Profi kazánost ismer valaki? Dunakeszi, pest megye.
    Adott egy BOSCH WT14 E23 típusú turbós átfolyó vízmelegítő.

    A hibajelenség, hogy menet közben eldobja a lángot anélkül, hogy visszavenné a lángmagasságot előtte majd újra beindul magától és újra melegít (van hogy már visszavett lángmagassággal indul újra), egyre forróbb a víz majd megint leáll, be-ki kapcsolgat.
    Amikor leáll pirosan villog. Hárman voltak már kint. Az első szerint biztos vízköves a kazántest. A második kitisztította, de nem lett jó, nem tudta mi a baja. A harmadik hozott magával érzékelőket állítólag ehhez valókat, ezeket cserélgette, de nem lett jó, szerinte mindent megnézett és csak panelcsere lesz a megoldás, szóval hárman mondtak 3 félét.

    Ezek után felőlem jöhet messzebbről valaki. Eredményes javítás esetén tudok fizetni kiszállásért előre megbeszélt magasabb összeget is. Eredménytelen javítás esetén viszont érthető okoknál fogna nem. Az első probléma egyébként a készülékkel. Az utcában szerelték a vizet mielőtt betojt. Jó lenne legalább két egybehangzó vélemény, hogy mi a baja. A mosogató csaptelep vízszűrője eldugult, szóval került a rendszerbe kosz és levegő egyaránt, amikor az utcában megbontották a rendszert. Nekem gyanús, hogy pont utána tojt be, de én nem értek hozzá

    [ Szerkesztve ]

  • kokov

    tag

    válasz Dr.Zoo #51046 üzenetére

    Ezektől volt kint egy srác Fótról legutóbb, de nem jött rá mi a gond. Kijött elment, visszajött, hozott valami érzékelőt, vacakolt vele. 6 autós flottával mennek címre, annyira nem pici cég, gondolnám nem átképzett pékek, de hát ki tudja kik ezek. Az a komplett panel, amit cserélni szeretne majd 100k mire bent van. A kazán 160k újonnan szóval nem bánnám, ha kiderülne mi a baja. Valami apróság lesz szerintem, csak érteni kéne hozzá.
    Imádom amikor nekem meséli, hogy a piros lámpa az érzékelő (benne van a pdf-ben) és nézzem meg, hogy rádug egy másik érzékelőt és azzal is megáll, szóval nem tudja mi baja van, tehát panelcsere. Na, ilyen kazános én is lennék. Kérdezem, pont ilyet látott már? Pont ilyet nem látott még.

Új hozzászólás Aktív témák