Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zeki

    nagyúr

    válasz daja28 #30890 üzenetére

    Ott bankkártyával lehet fizetni. Az ali egy ingoványos terep. Sok a kamu eladó.

  • maj-viktor

    őstag

    válasz daja28 #30890 üzenetére

    Forint alapú, OTP-s számlám van! Webkártya funkcióval, így a vásárlás előtt mindig csak annyit utalok rá +500-1.000 Ft, mint amennyiért vásárolok, PayPal-om is erre van rákötve!

    Kicsit más, mint az ebay - paypal kombó, de közel van olyan biztonságos...

    ali:
    1. nincs paypal, csak közvetlen bankkártyás fizetés, így ezt a név - kártyaszám - lejárat - CVC kód-dal lehet egyenlíteni az egyenleget fizetésnél, viszont https vonalon keresztül megy, így titkosítva van

    Közel 1éve rendelek ali-ról is, sosem volt komolyabb problémám
    (pl. jogosulatlan pénzlevonásra gondolok, stb.)

    2. rendelésnél kicsit körültekintőbbnek kell lenni, mint ebay-en!
    (a paypal védelme sokkal jobb, rövidebb, rugalmasabb)

    Értem ezalatt pl. hogy jól megnézni kitől, sok értékeléses eladótól vásároljuk, ott is inkább olyantól, aki már sokat adott el az adott termékből és az adott terméknél is pozitív értékelések vannak!

    3. Leütés után van egy 24órás "feldolgozási" idő, amíg egyáltalán az eladó látja, hogy te ezt kifizetted... utána van egy processing time, amint az adott eladó vállal, hogy annyi időn belül feladja a csomagot / ad tracking számot! (ez lehet 1-3-5-10-30 stb. nap - értelemszerűen minél kevesebb, annál jobb)

    4. Sokkal hosszabb szállítási idők / reklamálási idő van, mint az ebay-paypal esetén... paypal esetén ugyebár 45nap, itt az 60nap

    Így összefoglalva, kicsit rizikósabb innen vásárolni, de ha kitapasztalod, kitől érdemes rendelni és "megtanulni" kiszűrni a gyanús jeleket - kamu eladókat... pl. 0értékeléses, free DHL shipping-es, stb. akkor már csak innen fogsz vásárolni! :D

    Volt teljes refundom, partial refundom, de ahogy írtam, itt kicsit hosszabbak a feldolgozási idők, így hosszabb idő után kapom / kaptam vissza a pénzem, mint ebay-paypal esetén!

    Általában áfa-vám érték alatt próbálok rendelni... 10-20-30$-ért, de rendeltem már 100$-ért is róla!

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák