Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pzg

    tag

    válasz matti70 #26734 üzenetére

    Ezt csak megerősíteni tudom. A KOReaderrel mindenfajta hókusz-pókusz nélkül tökéletes az elválasztás, kis margó, kétoszlopos megjelenítés, stb. Évekig a Kindle saját olvasóját használtam, de mindig is idegesített, hogy nem tudja normálisan kezelni a magyar elválasztást. Személy szerint a balrarendezést csúnyának találom, sorkizártan meg ott vannak a méretes szóközök, köztük a dialógusok kezdő gondolatjele utáni méretes is, ami rendkívül csúnyává teszi a szöveget.

    Évekkel ezelőtt jailbreakeltem a PW2-esemet, és akkor lehetett rá margócsökkentő meg egyéb hekkeket tenni, de egyszercsak valahogy update-elte magát, és vége lett. :)

    Aztán nemrég felfedeztem, hogy már újra működik rajta a jailbreak, és miután megcsináltam és raktam rá egy KOReadert, egész más élmény ránézni. Néha csak gyönyörködöm a szöveg képében, olyan, mint régen a papírkönyveknél. Még ilyen „függő írásjelek”, vagy micsoda is van benne, ami a sorvégi írásjeleket félig kihúzza a margóra, hogy még rendezettebb legyen a szövegkép, nagyon profi. Még lemosni is kedvem volt a kijelzőről az évek alatt rágyűlt maszatot. :)

    A Kindle-nek magyar szempontból egyértelműen a saját szoftverének a borzasztó primitívsége a hátránya. Csak biztatni tudok mindenkit, hogy aki megteheti, cserélje le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák