Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csakb

    őstag

    válasz spanyoll #15148 üzenetére

    "-forróvizes kádban olvasás, ahol a páratartalom 100% és rohadt meleg van, mivel a kádban olvasnék"

    Tedd légmentesen zárt zacskóba, a sok párát hosszabb távon tutira nem fogja meghálálni semmi ilyen kütyü.

    "-nyári tűző nap"

    Hosszú távon a műanyagokat biztos kikezdi az UV, de addigra szerintem már nem ez az olvasód lesz, és baromi sokat kell hozzá napon tartani. Szerintem.
    Ha nagyon felmelegszik a cucc, valszeg azt sem fogja szeretni, szóval azért ne hagyd a napon órákon át.

    "-téli dermesztő hideg"

    Az akku valszeg hamarabb merül, az e-ink az általad is elviselhető hidegig állítólag viszonylag jól működik, de lehet, hogy lassabban fog frissülni a kép. A gyártók általában 0-50 fokot adnak meg működési hőmérsékletre, de nyilván ez alatt is elketyeg valamennyire.

    "-mágnesesség (hülyeség tudom, de én parázok, hogy a mágneses tok megárt neki )"

    Az a kis mágnes biztos nem árt meg neki. Az LHC-ba, vagy neutroncsillagba azért ne dobd be. :)

    "-1-2 csepp víz a kijelzőre"

    Azt bírnia kéne, de töröld le gyorsan, és azért ne mosogatógépben tisztítsd. :)

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz spanyoll #15148 üzenetére

    Nem egész $2-ért már kapsz vízhatlan tokot... abban még a vízbeejtés sem árt neki, nemhogy a páratartalom, de strandon por, homok is előfordul, ezért olyankor is érdemes ilyesmibe tenni.

    A nagy forróság vagy épp hideg kihat a kijelzőre, mivel abban fizikai mozgás történik működés közben, ezért ugyan károsodás nem várható, de lassabb képváltás és erősebb szellemkép igen (ezért olyankor beállítástól függetlenül minden lapozásnál feketére törli a kijelzőt)

    Ha azonban sokáig használod nagy fagyban, ott is érdemes lehet bezacskózni, mert utána a meleg szobába érkezve biztosan pára fog lecsapódni rajta, ami rövid távon is gond lehet (zárlat), de hosszú távon is (korrózió az áramköri panelon).

    A mágneses parát ne kezd újra!
    Többször volt már itt szó róla, h még senkinek nem ártott a mágneszáras tok - hiszen nem is érzékeny mágnesességre a kijelző
    (és legalább abba gondolnál bele, h különben hogyan hoznának ki gyárilag olyan tokot, ami a PPW-ot mágnessel ébreszti, ha az bármilyen módon káros lehetne?! Ráadásul a mágnes ott még közelebb is van a kijelzőhöz, míg a mágneszár csak a készülék hátoldalához - de egyébként is tökmindegy)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák