Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz ttroika #10977 üzenetére

    Már miért ne lehetne konverálni PDF-et? :F
    rengeteg MOBI/PRC könyv készül így, PDF forrásból...

    Calibre-hez célszerű informatikus háttér, az igaz: külön, manuális szerkesztés nélkül megformázni (pl. fejezeteket) gyakran valóban csak jól irányzott search/replace regexp-ekkel lehet, html forrást figyelve

    Tele van minden topik és ismertető azzal, h a Kindle nem kezel könyvtárszerkezetet: furcsa, hogy ez meglepetésként ért
    (ha már Apple és MP3 lejátszó: az iPod sem kezel könyvtárstruktúrát, az is metaadatok alapján dolgozik...)

    Az egész célját érted félre: a Kindle elsődlegesen arra való, hogy az Amazontól származó anyagokat kényelmesen, egyszerűen kezelje, abszolút hozzá nem értők kezében is (többek között ezért sincs könyvtárstruktúra, az csak bonyolítaná a support feladatát) - erre tökéletes!
    Ha másra, innen-onnen beszerzett anyagokhoz akarod használni, akkor vállalni kell a saját munkát azok rendberakására, ennyi

    Egy nagy e-könyvtárban alap (saját életedet egyszerűsíti hosszú távon), hogy rendben legyenek a metaadatok!
    A Calibre-nél egyszerűbb módszer pedig aligha van ezek rendberakására: kijelölsz bármennyi könyvet, majd rádobod őket a szerzők listájában egy névre - és már mindegyikhez be is írta a megcélzott szerző nevét

  • hampidampi

    senior tag

    válasz ttroika #10977 üzenetére

    Ha kicsit visszaolvasol itt a fórumon, láthatod, hogy folyamatos vita forrás a téma amin rágódsz. Alapvetően két pártra oszlanak a felhasználók. Egyrészt akik szerint ezek a tulajdonságok bugok (pl. te), mások szerint ezek feature-ök (ők vannak többen). Ha az első csoportba tartozol, inkább szabadulj meg az olvasódtól. Jobb nem lesz.

  • wardemi

    senior tag

    válasz ttroika #10977 üzenetére

    Ilyen ez kinek mi az "alap" igénye :). Fölös több száz könyvet alapból rámásolni. Minek mindet olvasni fogod szimltán :\? Az ilyet alapból nem értem. Másik convertálni lehet de ez más topic téma. Harmadik lassan 2 éve nekem tökéletes az alap rendszer és használható is :). Van 4 "mappa" (tanulás,olvasott, olvasatlan, egyéb) és oda pakolok mindent a szerint mi hova ennyi. Szerintem megint kezdik elfelejteni, hogy ezen olvasni kell nem mást :\. Ez nem tablet, nem telefon se semmi 1 fontos célja van hogy e-inken olvashasson az ember és kész. Másra ott a laptop és telefon. Engem már jó ideje tökéletesen kiszolgál a kütyü és nincs panaszom vele még mindig egyik best buyom :). De amúgy jó tanulást hozzá, ha meg nem add el és vegyél olyat ami téged ki tud szolgálni minden igényeddel :).

    Vannak droid alapúak lehet az kellet volna választani :). Vagy "okosabb rendszerekkel" rendelkezőek.

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • Kobudera

    tag

    válasz ttroika #10977 üzenetére

    "Tehát marad a duokan, felraktam. Ezzel már használható lett az eszköz (kb. mintha egy Mac-re linuxot kellene installálnom, hogy alapszolgáltatásokat elérjek...). Itt még szoknom kell a dolgot - eltűntek a könyvek, amelyek könyvtárban voltak, ha simán, exploreren keresztül próbálom megnézni őket, helyettük néhány kilobyte-os fájlok vannak. Hogyan tudom törölni őket? Csak az egész könyvtárat egyben?"

    Nem értem ezt a problémád. Komolyan... A DuoKan müködése egyszerű, vagy a documents mappát vagy a DK_document mappát kell használod, s azon belűl szépen könyvtárszekezeteket hozhatsz létre. Bizonyára észrevetted, hogy van benne tökéletes magyar nyelv, persze csak ha az én oldalamról szedted le, és akkor grafikusan is. :) Továbbá szép témákat is lehet kreálni hozzá, mint:

    Sakk:

    Japán:

    Pillangó:

    Virág:

    Delfin:

    Szóval ne csüggedj, mert nem csak szolgáltatásaiban több(s persze van amiben kevesebb), hanem egyedibbé is tehetőbb ilyen téren is. Sőt ha összedobsz valami vagány témát oszd meg velünk, és felrakom az oldalamra! Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    https://duokanhun.blogspot.com/ https://magyarkonzol.blogspot.com/

  • Libretom

    aktív tag

    válasz ttroika #10977 üzenetére

    A PDF konvertálással kapcsolatos állításodat én sem értem: a nem fotó alapú PDF-eket az Amazon is átkonvertálja Neked, és el is küldi az olvasódra. Amivel meg nem boldogul, azzal némi kínlódás után általában Te magad is meg tudsz birkózni. Ehhez vannak programok. A PDF konvertálással nem csak a Kindle-nél vannak nehézségek, hanem minden ebook readernél.....

    Könyvtárszerkezet? Valóban jó lenne, de a sok száz könyvet nem kell "ömlesztve" tárolni! Hozz létre collection-okat, (pl. sci-fi szépirodalom, ismeretterjesztő stb.) és azokban helyezd el a könyveidet.

Új hozzászólás Aktív témák