Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chiftain

    aktív tag

    válasz parandroid #232200 üzenetére

    “És most minden alu szar” esetleg bemásolhatnád hogy hol írtam ilyet.
    “de hit kérdésben észérvekkel jönni nem fair”, te csak kötekedni kapcsolódtál be? Leírtam én is hogy az aluból jobb vázakat gyártanak, mindenki azt preferálja biztos nem véletlen. Azt is leírtam hogy nem akartam mindenképpen acélt. A baj az hogy igazad van, hit kérdésben észérvekkel jönni nem fair! Emiatt nem jöttél akkor végülis érvekkel? Vagy csak könnyebb volt belekötni az elsőbe aki lemerte írni hogy váltott acélra?? Te valami miatt lenézed az acélt, és ha más nem nézi le akkor az hívő meg hipszter, ahelyett hogy elfogadnád hogy nem csak az alu létezik. Akkor ki is a hívő??? Ha nem baj akkor nem a te véleményed alapján fogom megítélni az acélt, és a többi anyagot sem. Inkább hiszek a saját tapasztalataimnak, és ha aszerint az acél nem szar akkor a hipszter őrület meg, hogy szerinted kendács nem csak nem elég, de meg csak nem is érv… Semmivel nincs kevesebb létjogosultsága mint a többi anyagnak. Tudod nem mindenkinek szempont hogy ultra merev legyen, hogy minden egyes tízed wattot átadjon az aszfaltnak, vagy hogy 1 kilóval alacsonyabb legyen az össztömeg.

  • ZolkoW

    őstag

    válasz parandroid #232200 üzenetére

    az acélból jót csinálni sokkal drágább, mint aluból, és itt meg is van a kerékpáripar számára fontos észérv.
    a mostani aluvázamat (lehet hogy a montiét is, de a gravelt biztosan) odaadnám egy megfelelő színvonalú acélért, de hát nem mérik olyan olcsón.
    Vannak más előnyei is az alunak, pl. nem kell aggódni a rozsda miatt. Jó, igazából a rozsda is a gyengébb alapanyagokat bántja jobban, de mégse illik az acélvázat egy sarazás után telefolyt középcsapágyházzal úgy hagyni.
    Olyan könnyű sem lesz az acél, általában, de sokszor fontosabb a rugalmassága. meg hogy van, aki számára az néz ki biciklinek a vékony csöveivel. A jóféléknek van is stílusuk..

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák