Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz fulton #231661 üzenetére

    Kell neked egy monti, a traktorgumi hangja 1.5 bar nyomáson és a sziklák ropogása a gumik alatt minden más zajt elnyom ;] . Na jó, nem, annyi a különbség, hogy montin vannak "természetes" zajok és természetellenes zajok :D . Egy ideje én is mindent agyon zsírozok, kivéve a nyeregcsövet, arra nem rakok semmit, inkább áttörölgetem minden 3-4-ik mosás után, hogy ne rohadjon be, mert zsírozva állandóan becsúszik. Jó régóta nem is kattog semmi. Nálam amúgy ha néha előjön még a kattogás, általában a menetes integrált középcsapágyon a menet és a váz közé valamilyen kosz befolyt, vagy az spd pedál rugója poros. Legtöbb esetben egy alapos mosás vagy a középcsapágy menet áttörölgetése megoldja a gondot.

    szerk, nemrég csináltam meg ezen a középcsapágyon másodszor amit Hasaggymeg szerint nem szabadna, szétszedtem az ipari csapágyat és megtömtem zsírral :D . Csak azoknak javaslom a műveletet, akik megtartottak egy szett ugyanolyan régi középcsapágyat, amin lehet gyakorolni és ha törik a műanyag szigetelés, legalább van kéznél tartalék. Én hamar rájöttem, hogy hogy kell szétszedni sérülés nélkül (hosszú szikével minél nagyobb felületen alányúlva), elég egyszerű és gyors művelet és meghosszabbítja a csapágy élettartamát.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák