Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz varsam #206665 üzenetére

    Nálad jobban felkészültekkel tekerni mindig magában hordja a sérülés veszélyét, egyedül talán kissé óvatosabb, kevésbé szégyenlős és bevállalós az ember...vissza kell fogni magad hadd menjen mindenki ahogy mer, nem éri meg az ágyban párnák közt (Petőfi után szabadon :DDD ) bosszankodni majd hetekig egyetlen rossz döntés miatt. :( ...arról nem is beszélve, hogy az a váll, térd, csukló, vagy éppen kulccsont már nem lesz többet a régi talán soha. :U

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz varsam #206665 üzenetére

    Ma már vannak a nagyon szellős full face sisakok. Van persze a teljesen zártam is, de a sisakok is annyit fejlődtek az elmúlt években, hogy enduro vonalon olyan jól szellőző FF sisakok vannak, hogy azok mellett én nem látom értelmét az állvédő leszerelésének. A 3 legkedveltem típus a troylee design stage, fox proframe, 100% trajecta, és ixs trigger ff mips.

    Ezek mind mips, vagy azzal egyenértékű technológiát alkalmaznak és súlyra is könnyűek, főleg az ixs nagyon könnyű. Mióta van ilyen FF sisakom azóta max pumpapályára vettem fel az állvédő nélküli sisakomat. Erre mondjuk jó okom van, tavasszal itthon sáros volt a talaj és csúszott, már hazafelé indultunk, amikor egy jó meredek részen a krifikus ponton direkt nem fékeztem, lassan is mentem mégis egyszerűen kicsúszott alólam a bringa én pedig találkoztam egy fával. Éreztem, hogy a számat megütöttem, kicsit vérzett, de nem tört fog és semmi maradandó. Ez egy fullface-ben nem történt volna meg. Utána vettem a szellős full face sityót és terepre már csak abban megyek. Sokkal olcsóbb egy FF sisak mint egy fog implantátum.

    Előző hsz-be raktam protektorokról linket.

Új hozzászólás Aktív témák