Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Massmurderer

    őstag

    válasz emiki6 #125674 üzenetére

    Soha életembe nem kostoltam ezt a poros vackot,és nem is probálnám.Amúgy sprotóloknál is aki 4-5évig csinálja,annak idösebb korára,ha megéri,minden izülete,csontja fájni fog.Én úgy vagyok vele,melóba nekem az a napi 34km tekerés elég,meg amit pluszba néha megyek.186magas,úgy 95kg vagyok,van pár + kg,de nem vagyok az a melák,meg elhizott emberke.Nekem az ilyen kondizás amúgy se tenne jót,mert elég sok csontom volt törve,lehet lenne egy kisebb megeröltetés és megint ott lennék.De ha neagyisten azt mondom hogy jó,alakitok a külsömön,azt semmikép se azokkal a dobozos vackokkal tenném,és nem azzal hogy elmegyek a konditerembe és ott játszom az erömajmot.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz emiki6 #125674 üzenetére

    A szteroiddal kapcsolatban megegyezik a véleményünk, ezt a részét nem is igazán értem, hogy miért írtad le nekem.
    Nézd, szerintem te túl előítéletes vagy ezzel a body sporttal. Abszolút ne vedd sértésnek, de amúgy ebben a sportban, mármint bodyban letettél már valami "komolyabb" eredményt az asztalra? Most nem arra gondolok, hogy lementél edzeni és 60 kilóról 65-re híztál pár hónap alatt, aztán abbahagytad, hogy ez hülyeség, hanem mondjuk magadra pakoltál évek alatt minimum 15-20 kiló izmot. Mert ha nincs benne személyes tapasztalatod, akkor amikről beszélsz, csak elmélkedés a részedről. Sok mindent beszélnek emberek a bodyról, aminek kb a fele sem igaz.
    Természetesen én sem úgy értettem, hogy az a legjobb ha kizárólag a külsőségek miatt akar valaki sportolni, jelen esetben súlyzózni, mert ez önmagában kevés lesz a hosszútávú sikerekhez, szeretni is kell és törekedni az egészséges életmódra. Ebben egyetértünk. De azért be kell látni, hogy a testépítést nem véletlenül hívják testépítésnek, a külsőségek, a fizikum megjelenése elég fontos ebben a sportban. Az sem feltétlen igaz, hogy az erő növekedése mindenképpen izomtömeggel jár együtt. Ismerek olyan embert aki 160-180kilóval tud guggolni, fekve nyomni és kb 75-76 kiló, ez alapvetően a genetikán is múlik. Ott van a Fekete laci fia is, 80 pár kilósan olyan súlyokat mozgatott mint a 130-140 kilósok. A kötött izmok sem feltétlen velejárója a súlyzós edzéseknek, létezik a nyújtás már elég régóta, aki ismeri ezt a sportot, az nyújt is a súlyzós edzés mellett.

    Ma már rengeteget fejlődött a bodysport, olyan gépek vannak, hogy beszarás, iszonyú jól, célzottan dolgoztatják az adott izmot és közben nem terhelik az ízületet. Az pontosan amúgy mit jelent, hogy ülve fekve nyomni meg ülve tárogatni? Ilyet én még nem láttam. Pedig pár évet eltöltöttem ebben a sportban.

    A kox-ra visszatérve, én is rossz dolognak tartom az amatőr sportban, de a versenyzőket nem hibáztatom, nekik ez az életük, ha így jól érzi magát és ebből meg is él, akkor az ő dolga.

    És az, hogy kinek mi legyen a célja, szerintem ezt mindenki döntse el maga, nem gondolnám, hogy az ördögtől való, ha valakinek a céljai között szerepel egy jól kinéző fizikum is. Ebben semmi rossz nincs.

    A saját testsúlyos edzés jópofa dolog, de azért nem is kell elájulni tőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák