Keresés

Aktív témák

  • Tomi_Sci

    őstag

    válasz Maximum1 #49623 üzenetére

    Abból a Sontourból nem kéne folynia semminek. Ugyanis nincs benne semmi.
    Szerintem beázott és a víz folyik belőle. Szedd szét és szárítsd ki, zsírozd be. Nem igazán vannak benne olyan alkatrészek, amik karbantartást igényelnének. :N

    Tüzi: Én is erre fele kerekezem, bár mi más ligában mozgunk. Nekem egyelőre valamilyen kondi elérése a cél, montival természetesen, mi mással. :)) Bár már érik egy outi talán :U

    [ Szerkesztve ]

    Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Maximum1 #49623 üzenetére

    Villádra egy forintot rákölteni nem érdemes sajnos. Ebben nincs olaj, zsír kenésű, gagyi műanyag perselyes jószág egy nagy porvédő gumival, ami alatt van egy zsír lehúzó műanyag gyűrű, egyszerű mint egy kínai játékautó. Igazából ez nem is teleszkóp, csak egy rugós villa, ugyanis csillapítása sincs. Az hogy kicsit köpi a benne levő zsírt az huszadrangú dolog..
    A Duke még minőségi rock shox amit nem a sram gyártott, azok közül is egy legendás XC villa, nyílt olajos csillapítással, teflon persellyel, olajzó szivaccsal, olajlehúzó és porvédő rugós szorítású szimeringgel. Össze sem hasonlítható a két teleszkópot. Rábeszélni nyilván nem akarlak, mert nem láttam belülről.
    Suntour egy taiwani tömegtermék, ők gyártják a legtöbb teleszkópot, vannak nekik komolyabb modelljeik és pl ma már ők gyártják a Marzocchi-t is amik szintén már jó holmik, de inkább a piac olcsóbb egyszerűbb szegmensét fedik le, olyan villákkal mint a tiéd is.

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz Maximum1 #49623 üzenetére

    Barátom a 22k-s MTB-jére szeretne 30k-s villát venni és mellé 20k-ért tárcsát, ezek az arányok nem mérvadóak egyáltalán. :P
    Csak az a lényeg, hogy a felhasználás szempontjából jó vagy nem jó. Teljesen lényegtelen, hogy 300k-s vagy 30k-s gépre rakja a villát.

    Másik kérdés, hogy ezért a pénzért már talán érdemesebb lesz majd használt biciklit nézni.
    Igaz ebben az összegben meg se közelíti azt a minőséget a használt komplett gép, mint a használt alkatrészek önmagukban, nyilván. És akkor megint ott tartunk, h ki és mire akarja használni.

Aktív témák