Keresés

Aktív témák

  • venember83

    nagyúr

    válasz Cathfaern #34123 üzenetére

    A könnyítés nem élmenő versenyzőknek szerintem inkább sima elfoglaltság, melléktevékenység. Jó vásárolni, jó babusgatni, szépítgetni a bringákat, jó bevenni a szöveget, hogy hány százalékkal merevebb x hajtómű, mennyivel jobban gyorsítható y kerék, hogy ettől aztán mennyire gyorsabb az ember, aztán meg nem. A tegnap XCO pályán mentem a Stumpjumperrel és abszolút vállalható volt (a bringa, nem a pálya, ahhoz kevés vagyok nagyon), úgy felfelé, mint lefelé, nem éreztem azt, hogy most itt-ott jó lenne, ha nem 12 kilós gép lenne alattam, hanem 9 kilós, utóbbival is bűn lassú lennék, és utóbbival is nem vállalnék sok akadályt, amit Stumpjumperrel sem. Sőt, ma sem érdekelt túlságosan a környékbeli tíz százalék körüli dombokon, hogy a Gios bőven tíz kiló felett van, lényeg, hogy jól siklik az aszfalton, és lehet nyomni neki, lehet mosolyogni vagy épp erőlködni. Kigyógyultam volna a gramm-mániából? :) Ja, amit mondani akartam: az ember a fontos, meg az, hogy mennyire szereti épp az ember a bringázást, és csak nagyon sokadlagos a gép.

Aktív témák