Keresés

Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz zsolt19900 #15813 üzenetére

    Az első néhány kérdés, hogy 1. mennyi pénzed van rá 2. a vázad és a villád kibírja-e illetve alkalmas-e erre, és hogy 3. hogyan bringázol (városba pl. tárcsafék nem szükséges egyáltalán, déházni V-fékkel pedig inkább ne :) ).

    Alapvetően egy jól beállított, jó minőségű V-fék normál bringás használatban terepen is teljesen megfelelő, és sokkal jobb, mint egy gagyi tárcsafék. V-fék előnye, hogy könnyen és olcsón karbantartható, nem fog neked folyton hangokat adni, mint a tárcsafékek jó része, és teljesen elég, ha nem vagy 100 kiló és nem déházol. Hátránya, hogy sáros-vizes időben nem sokra mész vele, míg a tárcsafék akkor is oké, illetve nagyobb súlyú embereknél lehet, hogy nem elég. Kérdés, hogy van-e tárcsafékszem a vázon hátul, illetve erős teló is kell, mert a gyengét a tárcsafék hajlítgathatja, veszélyes. Ja plusz tárcsafékes agyak is kellenek hozzá, tehát a váltáshoz át kell fűzetnek a kerekeket is, ez azért nem két fillér az új agyak és a fék árával együtt.

    Sokan esküsznek a BB7 bovdenes tárcsafékre, ismerek olyat, aki hosszú évek óta maratonozik ilyennel, és iszonyúan jól megy, semmi gondja vele. Nekem sima V-fékkel (tektro) és belépő szintű olajos Juicy 3-mal van tapasztalatom. A városba és montizásra is használt cross bicóm V-fékjével sosem volt bajom, pedig voltam három számjegyű kilós is... A Juicy is tökéletes, de tény, hogy van szervizigénye (fellevegősödik idővel, és egy széria fékbetétet is kellett már vennem hozzá, nem olcsó), viszont annyira fog, hogy tényleg ésszel kell húzni.

    Összességében szerintem nem érdemes mindenáron váltani, csak ha szükséged van rá és eleget rá tudsz szánni az ügyre ahhoz, hogy egy jót vegyél és utána karban is tudod tartani.

    mod: Többiek plz javítsatok, ha valamit kihagytam vagy rosszul írtam...

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Aktív témák