Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gerzsol

    aktív tag

    Sziasztok,

    Segítséget szeretnék kérni.
    Van egy régi konfigom.
    Alaplap: Abit AS8 (LGA775, DDR1, AGP, 2xSATA)
    CPU: Intel Celeron 330J 2,66GHz LGA775
    VGA: Inno3D Nvidia Geforce 7600GT 256Mb DDR3 AGP
    FSP 350W táp
    noname ház

    Régen is gondok voltak vele, lehet hogy azért mert meghalt az előző tápom ami akár tönkretehetett egy-két dolgot a gépben. Kicseréltem a tápot erre az FSP-re. De alig tudtam elindítani a gépet. Aztán jó lett.
    Tegnap kicseréltem a procit egy Intel P4 640-re És azóta nem indul a gépem, visszatettem a rági pocit is de már azzal sem. Egyszerűen nem csinál semmit. A gépet beindítom. a ventilátorok felpörögnek, de nem csippan a BIOS, a monitor standby-ban marad, próbáltam bios resetet, ezután sem működik. Többször szétszedtem és összeraktam de semmi.
    Nem tudom mi lehet a hiba, Csak az alaplapra tudok gondolni. Emlékszem korábban is volt ilyen de valamitől megjavult, annyiszor szétszedtem és összeraktam mígnem jó lett.
    Az alaplapom 90-es kódot ír ki de az alaplap leírásában ilyen hibakód nincs..

    Mi lehet a probléma? Mihez kezdjek, már ötletem sincs..

    A segítséget és a tanácsokat előre is köszönöm.

    Tudom hogy ez nem kékhalál de nem tudom kihez forduljak itt a fórumon.

  • gerzsol

    aktív tag

    válasz Arki #1417 üzenetére

    (#1417) Arki

    Ugyanaz történt régebben is mint most. Csak utána szétszedtem az egészet darabokra, összeraktam majd elindult aztán működött mostanában.

    Most viszont bekapcsolom a gépet, nincs Beep, Nincs kép (monitor stand By-ban marad jelet sem kap ezek szerint), hiába nyomogatok bármit semmi. Csináltam elem kivételt és tápról lehúzást, CMOS clear-t, de semmi. Benyomom a gépet és csak a ventilátorok pörögnek..

    Az alaplapom 90-es kódot ír ki de az alaplap leírásában ilyen hibakód nincs..

    Alaplaphibára gyanakszom vagy kontakthiba vagy kinyírta a rossz tápom az alaplapom régebben csak néha működik, de volt már olyan is hogy elszállt a Bios-om és Újraírás után helyrejött...

    Igazából fogalmam sincs mi lehet..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák