Új hozzászólás Aktív témák

  • L.C

    csendes tag

    Szevasztok,
    segítséget szeretnék kérni, a következő a probléma:
    Processzort cseréltem(Intel Celeron D 3.06Ghz->Intel Core2 Quad 2.5Ghz[Q8300])
    A csere után szinte állandóan kék halált kapott a Windows 7 Ultimate-m(32-bites)

    Konfigurációm:
    Alaplap: ASUS P5B SE
    Processzor: Intel Q8300
    Memória: 2*2GB 800Mhz Kingmax DDRII RAM
    Videókártya: ATI Radeon HD 3870 512Mb GDDR4
    Merevlemez: Western Digital 500GB SATAII 32Mb cache
    Hangkártya: C-media 8738LX
    DVD/CD író/olvasó: LG GSA-H10N

    Itt vannak a hiba üzenetek:
    - SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED
    - KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
    - DRIVER_VERIFIER_IOMANAGER_VIOLATION
    - BAD_POOL_HEADER
    - DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    - PFN_LIST_CORRUPT
    - MEMORY_MANAGEMENT (2x)
    - IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
    Kép:

    Amikor még a régi procim volt benne minden működött rendesen, de most az új procival néha csak játékoknál valamikor egy bizonyos idő után és valamikor bejelentkezés után közvetlen beadja a kék halált a rendszer, de legújabban már csak simán újraindul a gép(nem forró processzor).

    Már kipróbáltam néhány megoldást(A processzor kicserélése után):
    - Rendszer újratelepítése megoldás kipróbáltam ezt is de semmit sem ért, mert ugyanúgy mint előtte most megkapom a kék képernyőt
    - Verifier.exe-s megoldás hibás driver megkeresése, valószínűleg megtalálhatta, mert bejelentkezés után egyből kék halált kaptam válaszul.
    - Driver telepitéses megoldás A legtöbb dologhoz a windows-os driverek vagy a legfrissebb win7-et is működő driverek vannak telepítve, de pl. a mobilnetes driverem miatt is egyszer elhalálozott a rendszer.
    - BIOS állítgatós megoldás ez amit nem annyira próbálgattam csak a videókártyával kapcsolatos beállításokat, de azokat is vissza állítottam, mert csak rosszabb lett a helyzet(rosszul állítottam be a videókártya memória felhasználási lehetőségeit) mint volt.

    Amik szerintem biztosak:
    - Valószínűleg driver vagy valamilyen más szoftveres baj miatt kapok mindig kék halált, nagy valószínűséggel videókártya driver, mivel mikor megpróbáltam telepíteni a Catalystot meg a drivert a Catalyst telepítése végén mindig kék halált kaptam.
    - A memória kezelése miatt van minden, az a kék halál hiba tipus fordult nálam legtöbbször elő.

    Szóval azt szeretném kérdezni, hogy még milyen lehetőségekkel érdemes próbálkoznom?
    Előre is kösz a választ.

Új hozzászólás Aktív témák