Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pathfinder1

    újonc

    válasz section9 #23664 üzenetére

    Engem is megkerestek a Diligenttől nemrég, nagyságrendileg megosztanád, hogy mekkora ajánlatot kaptál? 2M+ vagy még alatta volt? Köszi

  • pathfinder1

    újonc

    válasz n00n #25102 üzenetére

    Általánosan, ahol az első üzenetben is egy olyan maximum összeg van, ami jóval alatta van az elvárt fizetési igényednek, ott soha nem fogják megadni az elvárt fizetési igényedet. Amit kiírnak/megosztanak range az sűrűn a hiring manager által jóváhagyható range, ezért elmondják, hogy "kicsit sok, de megoldható", ami bizonyos esetekben igaz, de 99%-ban nem, tehát időpazarlás beletenni az idődet.

    Azok a cégek, akik ki tudják fizetni az 1.7-2+-os béreket, azok általában ki is írják ezt a sávot. Ezért érdemes ismerni a piacot, beszélgetni emberekkel, követni a nofluffjobs-ot például, hogy lásd, hogy hol áll a piac. Egy gyors keresés után az oldalon láthatod, hogy a Craft.io, a Shapr3D, a Hearsay-nek is van elérhető pozíciója ebben a sávban, illetve még volt az Instructure is bedobva ide a topikba nem túl régen, plusz ezeken kívül is van jó sok hely itthon, ahol ez a sáv elérhető.

  • pathfinder1

    újonc

    válasz gyépés #31646 üzenetére

    Egy par kiegeszitest irnek (tavaly kezdtem remote-ban dolgozni egy amerikai startupnak):

    Amit meg erdemes atgondolni/tudni, hogy alapvetoen napidijas dologrol van szo, vagy inkabb egy kinda alkalmazott lennel (es a jogi entitas csak a legalitas miatt kell itthon). Azert is szamit, mert vannak helyek, ahol 30+ nap szabi van alapbol, illetve van reszvenyopcio, kepzesi keret, egyeb juttatas.

    A konyvelok inkabb a 20-40k/ho kategoriaban vannak mar, ahogy tudom. (Eleg sok ajanlatot kikertem tavaly es ott a 20k es 40k kozott voltak a konyvelok (akiknek volt felelossegbiztositasuk es nem tuntek koklernek) , illetve ha van ismerosod, akkor lehet olcsobb)

    Bankszamla koltsege sok mindentol fugg, de szamits ra, hogy a magyar bankok kicsit lehuzosak (10k egy torzstoke igazolasert pl.). A magyar bankszamla melle erdemes egy Wise/Revolut devizaszamlat letrehozni.

    Kft alapitashoz kell valamekkora torzstoke, illetve egy ugyved, aki intezi a papirokat (olyan max. 100-200k az ugyved, de erre nem emlekszem pontosan)

    Amerika fele nincs afa b2b setupban, viszont mivel 2024. januar 1-gyel megszunik a kettos adoztatasrol szolo megallapodas, ezert erdemes ezt atgondolni/megkerdezni, hogy mi lesz utana abban az esetben, ha amerikai ceg fele szamlaznal.

Új hozzászólás Aktív témák