Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • big-J

    őstag

    válasz EQMontoya #4826 üzenetére

    Én is Győrbe jartam-járok és valóban 90% a BME arány bp-n még az interjúkon is, mégis engem vettek fel(frissen). Tapasztalattal meg már ugyan nem fog érdekelni senkit.
    Értelmetlenek ezek a viták reprezentatív felmérés nélkül.
    Még ha lenne is felmérés az is csak annyít jelentene, hogy ez a fószer 3 hét alatt fog a munkahelyen többet taulni, mint az iskolában, a másik 5 hét alatt.
    Ma a papírért járnak suliba, nem a tudásért, szerintem ez könnyen belátható. Ha valaki tudást akar, dolgozik, hobbiprojektet csinál mellette.
    Ha papírt akarsz és itt laksz ugyanolyan jó ez is mint a másik, csak nem szívnak szüleid pár milliót a bp-i életeddel pár évig.

    Amúgy bitang szivatósok a függőségek ott, éppen szeptembertől fognak megszüntetni párat, remélhetőleg jó sok fiatal életéből megspórolva néhány évet.

    [ Szerkesztve ]

  • CyberPunk666

    senior tag

    válasz EQMontoya #4826 üzenetére

    EQMontoya

    Gondolom Budapesten erősen felülreprezentáltak és ők adják ki helyben a végzettek jelentős többségét, így nyilván a legtöbb onnan lesz, ráadásul nem régen lett csak máshol is MSc, a közelben konkrétan csak pár éve van rajtuk kívül.

    Az alsó határ magasabb talán, de mindenhonnan jönnek ki nagyon jók és nagyon rosszak is, nem az intézményen múlik.

    Beszélgettem erről a munkahelyemen több a felvételt intéző vezetővel is és egyöntetű véleményük volt, hogy annyira sok rossz szakember kerül ki a BME-ről is, és annyi sok jót találtak már máshonnan is, hogy ez alapján nem lehet szelektálni őket.

    Ugyanis egyik egyetemen sem tanítanak meg alaposan semmit, ha hozzátanulsz, akkor mindegy hol végeztél, ha meg hozzátanultál, nos akkor meg szintén mindegy.
    Maximum a kapcsolatok szempontjából számít és mivel a legtöbb állást meg sem hirdetik, így egy helyen könnyen alakulhat ki túlsúly az egyik intézményből, ha az egymást ismerők elkezdik berángatni oda a haverokat.

    corevalue

    Sajnos ez sok végzettről elmondható MINDEN intézményben. Embere válogatja és nem intézménye.
    A tehetség és a szorgalom nem intézményfüggő. Számtalan oka lehet annak, ha valaki nem a bme-re megy végül.

    KMan

    16 fő elég kicsi minta, és a 2/3-1/3 le is fedi kb a villany vonalon a pesten várható arányokat. Meg aztán 16 főnél már 2-3 ember is komolyan változtat az arányokon.
    Ez miért mutatná azt, hogy nem jutsz be az ajtón? Szerinted műszaki vonalon pesten milyen arányok lehetnek?
    Egyébként a kandó maga egy rakás szar mint iskola, de tényleg NAGYON szar, és mégis egy rakás tehetséges és jó mérnök kerül ki onnan.

    Goose-T

    Mindenhol leesett a színvonal valamennyire az elmúlt években, de ez egy hosszú folyamat. Forrásmegvonással próbálják növelni a hatékonyságot.
    De ne vonja le következtetést egy emberből, egy ember semmit nem jelent. A műszaki képzésen az egyén majdnem mindenek felett áll a teljesítményét illetően.

    Info vonalon még zsenik is vannak, akik sose láttak belülről felsőoktatási intézményt.

    big-J

    A későbbi mentorom mesélt a többi jelentkezőről mikor más jóideje ott voltam.
    BME vikes villanyos srácok nem tudtak válaszolni a legalapvetőbb OOP kérdésre, amikor egy c++ fejlesztői állásra jelentkeztek.
    Ott ugyanúgy van egy rakás alkalmatlan ember.

Új hozzászólás Aktív témák