Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D1Rect

    félisten

    válasz tigrincs20 #28768 üzenetére

    "kaja 70 (nagyon az alja, maganak főzöl és nem túl változatosan és egészségesen)"
    Szerintem otthon 1 főre simán ki lehet hozni az egészséges étel alapanyagát 70k-ból.
    Persze lehet Bp.-en drágább az alapanyag, de nem hiszem.

    "The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

  • -Skylake-

    addikt

    válasz tigrincs20 #28768 üzenetére

    "A "kényelmes létminimum az inkább 250,"

    jézusom.... a kényelmes létminimum nagyjából nettó (!) 500. ne basszatok már fel, elmész egy CCC-be egy legalja noname szar télibakancsért az 20k , egy valamirevaló értelmes bakancs random boltban 50 ezernél INDUL. utolsó legalja 3x kimosható majd kidobós póló 3ezer forint , egy 10x kimosható élből minőségtelen farmernadrág 10-13k egy hundm-be , egy már akár 1-2 évig is hordható farmer 25-35 ezer forint. milyen 250 , ráadásul bruttó...
    250 bruttó az pont ugyan úgy nettó létminimum budapesten mint 380ezer bruttó.
    egy pár , fejenként 350-400ezres bruttóval lehet valahol az a szint, ahol már különösebb probléma nélkül cserélhető mondjuk egy ruhadarab , HA az előző tönkremegy. ergó nem azért veszel újat mert ráuntál az előzőre, hanem mert széthordtad és értelemszerűen itt továbbra is a legalja fast-fashionnél tartunk.
    én nem tudom itt milyen világban kellene élni, hogy ez tartható legyen, azt meg ne nevezzük már kényelmes létminimumnak, amikor még havi 1 dobozos kóla sem fér bele miközben sétálsz a gellérhegyen , mert 250 burttóval pont itt vagy. dönthetsz, hogy egy doboz kóla , vagy 1 pár új zokni.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák