Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Madwe

    nagyúr

    válasz tboy93 #23537 üzenetére

    “hosszú nadrágban ingben kelljen 50 ismeretlen ember között kódolnom”

    életemben nem láttam még ilyet, max filmekben. Ha akarsz, flip flopban, rövidgatyában s ujjatlan asszonyverőben mész be dolgozni a multiba, senkit nem érdekel.

    “A családias légkört szeretem. Én pl. tök jóban vagyok a tulajjal és szeretem hogy ha valamilyen problémám van akkor azt személyesen meg tudom beszélni vele és nem kell 6 emberen keresztül verni az igényeimet.”

    ez meg kétélű fegyver. Egyrészt amúgy nem feltétlen zárja ki a multi a családias légkört - eleve egy akkora teambe leszel akikkel napi szinten tartod a kapcsolatot, amiben kb annyi csapattársad lesz mint amekkora a cég most amiben vagy… másrészt többi teameken belül is jellemzően kialakulnak ilyen kapcsolatok.

    másrészt ez a kkvs kvázi hero culture [link] ez jó is meg nem is. Egyrészt tök jó h 1-1 egyén felelősségi köre mindenre is kiterjed, sokmindenbe bele lehet tanulni, van akinek ez nagyon tetszik. Ugyanakkor nem tudsz csak kifejezetten a te szakmádra fókuszálni, kevésbé tudsz specializálódni, hiszen te vagy a cégen belül az igazi fullstack programozó frontendtől kezdve backenden, devopson át egészen a db, sec, infra dolgok bizergálásán sokszor még a marketinges, hr-es s designer is :D Míg multinál megvan a feladatköröd, felelősséged, s minden másra van másik team, nem kell vele foglalkoznod. Van aki ezt szereti, van aki meg kiakad attól ha pl másik csapat blockkolja…

    [ Szerkesztve ]

  • Sztenly

    tag

    válasz tboy93 #23537 üzenetére

    Teljesen érthető álláspontod van. Nagyjából hasonló preferenciával én is így döntenék. Nem vagyok biztos benne h multinál nagyobb pénzeket kaszálnál.
    En azert szeretem őket mert naprakész technológiával lehet dolgozni, de ezt kissebb cégek is tudják hozni.
    Am nem tudom h fejlesztők esetében mennyire igaz de pl pénzügyben ha már voltál a felsorolt multik valamelyikénél akkor lefele könnyű váltani kis céghez. Visszafelé elég vérthugyozós.

Új hozzászólás Aktív témák