Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bpx

    őstag

    válasz PazsitZ #1262 üzenetére

    Jó, akkor leírom miért kérdeztem vissza így.

    Mint az aláírásomból is látszik, én is Oracle adatbázisokkal foglalkozom már egy jó ideje, de nem kifejezetten egy adott helyen, hanem "tanácsadó" cégnél.
    Én azt tapasztaltam, hogy a kis- és középvállalkozásoknál szinte sehol nincs dedikált ember arra, hogy az adatbázist pátyolgassa, egyrészt mert a cégnek nem éri meg csak ezért foglalkoztani +1-2 embert (helyette a rendszergazda minimálisan szükséges DB üzemeltetési ismeretekkel rendelkezik) + igazából igény sincs rá, mert van 1-2 adatbázisuk, aztán azok többnyire jól elvannak magukban, és ritkán van gond velük. (Vannak olyan ügyfeleink, akik fizetik a havi rendelkezésre állást, és évente 1-2 alkalommal van valami incidens/esemény.)
    Akire rá van bízva a DB, az meg nem fejlődik, mert egyszerűen nem kell vele foglalkozni annyit, hogy megfelelő tapasztalatra tegyen szert, meg tanfolyamra sem küldik (mert ugye baromi drága...).
    A multik meg bankok az a kategória, ahol már előfordul, hogy van [1..néhány] fős DBA csoport, vagy esetleg az üzemeltetőket is küldik tanfolyamra. (De még innen is tudnék példákat mondani, ahol kb. annyit tudnak az adatbázisról, hogy hogyan kell elindítani, meg hogy fut a mentés, és megvannak saját DBA nélkül.) Ők már jobban állnak, de egy nagyobb volumenű munkához (upgrade, reorg, migrálás, stb.), vagy kevésbé általános feladathoz ők is külsőst hívnak.
    Ha valaki elszegődik egy helyre, és mindig ugyanazt a rendszert terelgeti, ugyanazokkal a feladatokkal, nem lesz belőle ténylegesen képzett, tapasztalt szakember.
    Még nálunk is, hiába találkozunk a legkülönfélébb platformokkal és verziókkal, itt is többnyire ugyanazok a feladatok ismétlődnek, és nem érzek semmi szakmai kihívást abban, hogy kb. mások helyett olvassam el a dokumentációt, vagy én adjak tanácsot valamiben amit az ügyfél 0-szor, de én már kétszer csináltam. Ha meg valami nem működik, akkor meg majd panaszkodunk az Oracle-nek (Service Request), hogy oldják meg...
    Én egyáltalán nem érzem ezt a nagy keresletet, és az állásportálokon is körülnézve, mindenhol hónapok óta ugyanazt a néhány hirdetést látom ezen a területen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák