Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsolti1980

    csendes tag

    Csak néhány szóban szólnék hozzá ehhez az egész főiskola egyetem kérdéskörhöz.
    Jómagam 98-ban kezdtem a Kandó nappalin mint villamosmérnök és még a régi rendszerben 2001-ben végeztem. Első munkahelyen konkrétan nem is kérték a diplomát a felvételinél. Egy dolog érdekelte őket láttam-e már Cisco Switch-et és tudom-e mi a Vlan. Mondjuk kérhették is volna mert a nyelvvizsga csak ősszel lett meg... Akkor még létezett az un. "D"-szak ez az un. kiegészitő nappali képzés volt. 2002 februárban elkezdtem a BME-n nappalin, de konkrétan alig jártam be bármire is ugyan úgy dolgoztam . Volt valami átmeneti félév aztán besoroltak minket szakirányra a hagyományos ötévesben. Többen voltunk az évfolyamunkról a Kandóról elvégeztük nem haltunk bele. De a Kandóba se anno... Mikor ez papir is megvolt jött a következő munka váltás ott a csaj annyit kérdezett, hogy meg is vannak a diplomák vagy abszotórium mondom igen. Ráírt valamit az önéletrajzra és kész. Jobban érdeklte a Cisco-s papirok. Első nap a beléptetéskor nem is fénymásolták le a diplomákat. Közben az életem változott és a feleségem jogász és én is kezdtem unni a Cisco-s vonalat így hossza beszélgetés legyünk a magunk urai,stb és nyissunk egy ügyvéd és könyvelő irodát. 2009-ben beiratkoztam a Corvinus-ra. 1,4 millió forint és nulla használható tudás. Még a mérlegképes könyvelőit is csak akkor kapod meg, ha a nappali egy spec szakán egy spec szakirányon végzed. De pár éjszaka ráment mire a Porter féle elemzéseket felfogtam, de Pénzügy/Számvitel/Gazd mat tárgyakon a műszaki múlt miatt úgy mentem keresztül mint kés a vajon. Vége felé jártam már a Fővám téri oktatásnak elmentem pár állásinterview-ra volt ahhol kértek papirokat volt ahol nem, De úgy konkrétan rájöttem, hogy a könyvelés mint munka 5 év és nincs. Újabb esti dumapartik otthon. Na akkor legyünk könyvizsgálók nézzük mi kell hozzá. Kamara, Számvitel MSC, etc. Az utolsó pillanatban beadtam a BGF számvitel MSC szakára. Még a szóbeli irásbeli felvételik is meglettek, persze messze nem 100%-on mint egy nappalis hallgató. Könyvizsgálat és audit szakirány. Na itt vért izzadtam azt hittem nekem lehet a négy alapművelettel problémáim, de az értő olvasással annál több volt. Ráadásul még a számlatükröt és majd a teljes számviteli törvény fejből kellett vágni. a De meglett tavaly az is. Meg 53 eFt forint befizetése ellenébe adták mellé a mérlegképest. Ekkor újból állásinterview-k minden SSC megpróbálva de akkora anyagi visszalépés lett volna, hogy elvettük. Tavaly összel újabb munkahely váltás ez a 3. na itt az összes papirt elkérte a HR-es hölgy, leellenőrizte valami rendszerben is a sorszámukat (fél állami cég). De itt is amiért felvettek a Juniper és a Cisco-s papirok voltak, de elmondta a Hay besorolásnál náluk fontos a papir. Aztán jött a karácsonyi nihil a két ünnep közötti semmittevés és beszélgettem a HR-es hölggyel, mondom 35 vagyok mind a négy kvázi "nagy nevü" felsőoktatást megjártam mit tegyek. Összeraktunk egy karrier path ami nem vezetői hanem szakértői és hogyan lehet rá építeni. Melyek azok a nem technológia cert-ek amit meg kellene szerezni még és ehhez még a vállalat is partner lehet. És szerencsére partner is.
    Szóval ezután a négy intézmény után és 3 munkahely után csak megerősíteni tudom, hogy 5 év munka után senkit nem érdekelnek a főiskolai egyetemi papirjaim max pipa , hogy van mikor szembe ül a hölgy ahol éppen felvételizel. Ha netalán van spec HR politika ami a besoroláshoz megköveteli ott sem érdekli senkit, hogy honnan csak legyen.
    Összefutottam az elmúlt 14 évben okos és nem okos mérnökkel sőt az egyik legnagyobb magyar VmWare-es gurunak még diplomája sincs.
    Önálló lábra állás pedig...Páromnak sikerült én csak besegítek neki a könyviteli dolgokban idehaza.De ahhoz is teljesen más gondolkodás kell. Na abban a világban a legtöbb ügyvezetőnek még az középiskolája is kétséges.
    Végül is a négy intézmény közül a BGF szerintem a legnehezebb, de még az is elvégezhető munka mellett.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák