Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aladdin81

    csendes tag

    válasz Outlander #2508 üzenetére

    Megkezdődtek időközben a kísérletek a töltőáram kimérésével kapcsolatban. Vettem ilyen közbeiktatandó USB áram / feszkómérőt, azzal tesztelem a konfigurációkat. :)) Jelenleg úgy néz ki, hogy egy 20%-ra lemerített akkuval a telefon egy 1000mA-es töltőből (kettő fajtát próbáltam, az egyik a gyári volt) egy alsóközépkategóriás micro USB kábellel maximum 780mA - 790mA töltőáramot vesz fel. Aztán a vége felé ez elkezd csökkenni, de érdekes módon amikor a - sztem sokak által használt - Battery Doctor azt mondja, hogy "Húzd ki, töltés kész" (karbantartó szakasz is véget ért), még simán 0.3A folyik a vezetéken, ami azért valljuk meg, nem kevés! :N Kb. további 15-20min eltelte után esik le teljesen 0.0A-re a töltőáram, érdemes szerintem ezt végigvárni, hogy csordultig tele legyen az akksi. :C
    Jövő héten érkezik erősebb töltő, majd később minőségi micro USB kábel, meglátom, mi lesz az eredmény. A fentiek alapján viszont egyelőre elégnek tűnik az 1000mA-es töltő. Ha lesz még fejlemény, beszámolok. Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák