Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hdekakas

    senior tag

    válasz F e Z o #22378 üzenetére

    Megfogtam, meleg, de nem forró. De szerintem soha nem is lenne 100 fokos a borda. :U De attól még alatta lehet annyi. CPU-nál is hiába fogdossuk a bordát, az 30 fok, alatta meg 90. ;]
    Ugyanebből az alap alaplapon is azért nagyobb a borda, mint a micro-n. :U

  • superecneB

    őstag

    válasz F e Z o #22378 üzenetére

    Alapvetően ritkán játszom, Maffia 2-vel játszottam mostanában, meg League Of Legends. Valóban már rég VGA limites vagyok.
    c1e-hez nem nyultam, defaulton van ha jól sejtem ez auto-t jelent az Asrocknál, de mindjárt megnézem
    Azt most csak kisérletezem, hogy egyébként milyen cpu-t fogtam ki.
    Ami az eredeti célom, hogy alapfeszen megnézzem meddig jutok (all core) és azon szeretném használni terhelés alatt a procit. Pontosan a vga hiány (limit) miatt, nem akarok jelentős többlet fogyasztást és melegedést miközben szinte semmit nem profitálok, ahogy nézem még min fps-ben sem.
    Ha jól értem amit mondtok, (meg ha jól emlékszem a c2d-s időkből) akkor a speed step az csak szorzót állít, de attól még akár 1,2V-ot is megeszik fixen a proci órajeltől függetlenül, tehát ha bár a szorzó visszavételével valamelyes javulnak a hőfokok, a +fesz miatt nem lesz sokkal hidegebb.

    Ebben az esetben, ha Turbo offsetet auto-n hagyom, és a cpu core voltage-et is auton hagyom, akkor ha emelem a szorzót simán bclk 100on akkor automaikus módban mennyi feszt nyomhat alá?

    A hűtőm szerintem keményebb akár 1,35V-os feszt is lazán lekezelne. [link]
    De most idle 650 rpm-en mozog, a másik venti meg 500 rpm-en, és így kellemesen csendes. 4400mhz-n 1100ig pörög fel (max), itt már jön egy kis motor zaj, de nem zavaró, különösen, hogy ez játék alatt teljesül amit meg ugye hanggal játszom, tehát ez sem nagyon érzékelhető.

    Ami most eszembe jutott az alapfeszes "zöld" tuningnál, hogy elindulok 45x -ről +0,005V-offsettel, és a legkisebb +0,00XV-turbo voltage offsettel és megnézem melyiknél hajlandó a prime95 sikeresen lefutni. Ha bukik, csökkentem a szorzót. Ez hülyeség?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák