Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz Winne #7144 üzenetére

    A megfelelő load-line calibration alatt azt értem, hogy alapesetben terhelésre droppol, ez az intel által specifikált működésmód. ki kell tapasztalni, hogy melyik LLC érték az, ahol se nem froppol, se nem kezdi terhelésre emelni a feszültséget, hanem hajszálpontosan tartja. Nálam ilyen téren a Z77X.-UD5H, az X79MA-GD45 és az X79-UD7 is jelesre vizsgázott, ugyanis egyik sem feszel túl a legmagasabb LLC-n sem, épp ott tartja hajszálpontosan a feszültséget (műszeres mérés).

    (#7143) helkis: Sosem néztem a CPU-Z-t különösképpen, mert mindig kéznél van a mérőműszerek egyike. De azt hiszem, továbbra sem túlságosan akkurátus az általa kijelzett érték. Az X79-UD7-nél például 1,5V @ BIOS, idle 1,504V mérőműszeren és 1,475V CPU-Z-ben. Terhelve 1,511V mérőműszeren, 1,432V CPU-Z-ben, a legmagasabb LLC-n. Még mielőtt elkezd valaki hümmögni, hogy azt mondtam, nem emeli a feszt, ez így is van, mire az az 1,511V a CPU-hoz 100A feletti áramerősséggel eljut, bőven esik 0,011V a NYÁK vezetőrétegén.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák