Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nord_

    veterán

    válasz Cyberpunk #47380 üzenetére

    A Biblia egy összeollózott anyag, ami az épp regnáló pápa / püspöki kar szája íze szerint lett összeállítva.
    Az erőszakosság sok esetben inkább csak esetleírás és nyilván nem szabad szó szerint venni. A példabeszédek összeállítása azért úgy történt, ahogy, hogy az akkori 'pórnép' számára is közérthető legyen a tanítás.

    Egyébként, ha nem történne más, csak mindenki betartaná a tízparancsolatot, sokkal jobb lenne a világ.

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz Cyberpunk #47380 üzenetére

    Egyetértek. Mondjuk a vallással sincs feltétlen baj, egy bizonyos szintig. De elképesztőnek tartom, hogy ilyen "vallás" mint a szcientológia mai napig létező és nem büntetett dolog, pedig elég komoly csalások és manipulációk állnak a hátterében, valószínűleg anyagi érdekekből.

    Egy vallást sem vennék fel amúgy, de a buddhizmus világa és tanai szimpatikusak számomra, és szeretném jobban beleásni magam a témába. Amúgy engem kifejezetten érdekelnek a vallási témák, viták, eszmecserék annak ellenére, hogy sok mindennel nem értek egyet. Van jehova tanúja, van hitgyülis barátom is, és nagyon értelmesen el lehet beszélgetni velük, ráadásul meg is hallgatják az érveim (ahogy én is az övékét). Én azt nem szeretem, amikor érvek nélkül, pl. a bibliára hivatkozva dobálóznak egyesek "tényekkel" (legalábbis számukra), és ha megkérdőjelezem, akkor egyből támad, nem érvel. Ha valaki megmagyarázza a nézetét, értelmesen, akkor teljes mértékben tiszteletben tudom tartani. És általában ez kölcsönös szokott lenni, a vallásos barátaim soha nem próbáltak rábeszélni semmire, ahogy én sem őket lebeszélni.

    Szerk.: az otherkin-t tartom még érdekesnek, de kizárólag(!) elméleti szinten.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák