Új hozzászólás Aktív témák

  • Jadro

    veterán

    válasz llaszlo #4785 üzenetére

    Van megelőzés, csak elméleti szinten. Papolnak róla, de keveset tesznek érte. Csak egy személyes példa: Véradásokkor rendszeresen kissé magasabb volt a vérnyomásom, nosza derítsük ki hogy van-e valós oka, vagy csak amolyan drukk az egész. Elmentem körzetihez, hogy mennék egy érrendszeri kivizsgálásra, mert javallotta a doki a véradáson. Nézett rám nagy szemekkel hogy miért? Van valami bajom? Mondom nem, de majd kiderül. Ha kis baj van, inkább most derüljön ki, amíg könnyebb kezdeni vele valamit. (Mellesleg olcsóbb is mondjuk egy gyógyszeres kezelés, mint egy műtét akár.) Nagy nehezen sikerült rávennem beutalóra, utána még nehezebben kijárnom egy időpontot a vizsgálatra. Megvolt, terheléses teszt, vérvétel, ekg, szívultrahang. Semmi gond, sőt, minden a legnagyobb rendben. Értem én hogy ez pénzbe kerül, de fizetem rendesen a TB-t, orvos általában csak szűréseken lát és nem szeretnék még külön magánrendelőknek fizetni mindenért ha már fizetek egyfelé.Így lefoglaltam pár orvost egy fél délelőtt, de ha komoly a baj, akár heteket is lehet kórházban feküdni. Szajkózzák hogy fontos a megelőzés, de ha csinálnád, akkor meg csak az utadba állnak.

    Samsung Galaxy S23 8/128 Green

Új hozzászólás Aktív témák