Új hozzászólás Aktív témák

  • jimhun

    senior tag

    Gondoltam a "tanulos" temahoz hozzaszolok, hatha valakinek hasznos lesz.
    A lenyeg hogy en jelenleg 5 eve kint elek Irorszagban(most marciusban megyek haza vegleg), ugyhogy nagyjabol tisztaban vagyok vele hogy itt hogy megy a munkakereses es milyen munkat lehet talalni.

    En ugy jottem hogy volt egy OKJ Programozom meg egy info BSC diplomam + 6 ev gyakorlatom szamitogep javitasban.
    Igazabol kijottem 2008-ban es ahogy elkezdtem keresni talaltam is IT-s munkat (szamitogep karbantarto-javito szeruseg). Komolyabb munkak is voltak 50-60 ezer Euros evi fizetessel, be is hivtak interjura de sajnos szinte mindenhol a C kellett amit nem nagyon vagtam(vagy web vonalon PHP).
    Utana jott ez a valsag dolog....az IBM-ben kaptam csak munkat soron ahol szervereket kellett osszeszerelni...majd elment a gyar Szingapurba....azota volt egy munkam meg IT vonalon aztan ennyi. Most meg inkabb tepek haza :)

    A tanacsok:
    -diploma fontos(az osszes munkamnal nagy elony volt),
    -angol minimum tarsalgasi szint,
    -ha jo programozo vagy es van gyakorlatod tutti kapsz jo munkat (min 30ezer/ev de inkabb 45-50)
    -gyakorlat nelkul nem sok eselyed van
    -az elet draga(egyszobas albi 800euro, kaja kb duplaja az otthoninak)
    -ettol fuggetlenul aki felre akar tenni es sporol hamar ossze tud szedni par milliot(par ev :) )

    Hangsulyozom hogy ezek amiket irtam csak IT vonalon ervenyesek(pl aki otthon restauratornak, tanarnak...tanult nem hiszem hogy itt konnyen boldogulna), mivel ez itt az IT fovarosa es rengeteg IT ceg van itt(Google, Microsoft, Ebay, Paypal, IBM....stb)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák