Keresés

Aktív témák

  • GuguGuru

    tag

    Sziasztok, olvasgatok itt egy ideje, én is most akarok benevezni egy 16 Gb-sre. Erre a szótár dolgora (eddig PDA-m, ipodom volt) nem lehet az megoldás, hogy vhogy egy üres szótárat raknánk bele ? gyakorlatilag a szótárfile-t kiüriteni ? nemtudom hogy ez hogy megy itt,de akkor ügye nagyon gyorsan megtanulhatná a magyra általad haznált szavakat.

    Másik kérdés, wap-ozni lehet vele ? Tudom, hülyeségnek hangzik de egy meterológiai szolgáltatás amit használok, az 14 k wap-on lekrédezve, és ugyanazok az adatok, csak csicsázva,majdnem 1 mega böngészővel, és mivel sűrűn kérdezem, nem mindegy adatügyileg.
    Még egy kérdés, PDF-ből ilyen 100 oldalasokat 10-30 Mb-set is meg tud nyitni, van vkinek tapasztalat, vagy megtenné, hogy megnézi nekem ?

    Előre is köszi a választ.

    G

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    köszönöm a válaszokat... ennek ellenére lehet hogy majd utána nézek, hátha van wap-os szoftver. A PDF-es választ is köszönöm... állitólag van vmi PDFview, ami még nagyobbakkal is megbírkózik, most hogy utána néztem... Nekem olyat kell tudni megynitni, amiben sok kép van. :U

    Amúgy voltam most T-nél kipróbálni, egyszercsak azt vettem észre, hogy már 40 perce tesztelgetem :DD :DDD Nagyon baba a cucc, eddig is akartam, de ezután szerintem ma / holnap megveszem.

    Vicces hogy eleinte kb. gépelni sem tudtam, egy SMS kb. annyi időbe telt megírni, mint nagyapámnak rendes telefonon :P :DD Aztán a fél óra után már ment rendesen.

    Amúgy a szótár törlés azért jutott eszembe, mert amit te mondasz, hogy az időre vársz, addig óhatatlanul jönnek majd angol ajánlások is, egész sokáig, amig nem dominálnak a magyar szavak. Ergo egy üres szótár file-al lehet hasznosabb lenne. Na mindegy, majd a sajátomba beleásom magam.

    Két kérdésem van még:

    Hogy lehet a leggyorsabban számot váltani, ha a zsebembe van a telefon? Nekem Nano 2nd 8Gb van, és azért kis országunkban nem minden számváltásnál akarja az ember elővenni ezeket a cuccokat, ezért szeretem csak ruhán keresztül megnyomni. Itt ugye ez nem megy, de ki mit tapasztal, hogy a legegyszerűbb a számléptetés ? :U

    Másik kérdés, hogy halkabb max hangerőn is mint a Nano-m, ami mondjuk nem gond, csak nagyon ritka esetben. Mondjuk a Nano-m USA-ból van, Vhogy nem lehet ezt az Európai hang limitálást kivenni ?

    Más kérdésem egyenlőre nincs, de egy biztos, aki ezt a telefont lehúzza, az egyszerűen csak irigy, és gőze sincs, milyen potenciál van benne. [én eddig Motorola V3, K1,Moto Smartpohone-ok, Nokia N szériák, Nokia business telefonok, PDA-ból HP rx3715, Fujitsu N520, és persze 2 iPod-al van tulajdonosi (értsd saját) tapasztalatom, és mindet keményen alakitottam/moddoltam, és ennek ellenére mondom, ez nagyon toppon van.

    Egyedül a billentyúzetben egy "gesture"-t raknék bele, ami a Resco keyboardomba van PDA-n, hogy ha belra huzol egyet, akkor az a backspace (törlés), mert az iphone ilyenkor csak másik betűre ugrik, ami jobb lenne ha törölne... gyorsitana az fix.

    Egyenlőre ennyi, sorry a hosszú irásért.

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz macikos #555 üzenetére

    Ok, köszönöm. De te abból a téves feltevésből indulsz ki hogy én azt a gyári szart használom :P :DDD és nem pedig a 30 ezres :B Bose In-Ear fülesemet, ami úgy szól mint az álom ;) Szóval akkor ha nem használom a gyárit, akkor csak a macerás megoldások maradnak ? Home, majd kétszer Home, és a képernyőn next gomb ?

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz k2iller42 #574 üzenetére

    mit csodálkozol, egy iPhone tulajdonos csak ne írkáljon olyanokat hogy "nevet" :DD Mondom, ha nekem meglesz, utánanézek ennek a szótárügynek... de félek, jailbreak mindenképp kell... ugyhogy majd meglátjuk... azt mondják lassan jön a 2.1 remélem abba már megcsinálják a kikapcsolást...

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Hi, na én is megvettem végre a kis 16 Gb-semet... :C :R :P csak még a motom-ból kiszinkronizálom a dolgokat.

    azt had kérdezzem meg, hogy van itt vki, akinek van invisible shieldje ? Rákerestem, és találtam pár hozzászólást, de enegem személyes tapasztalat érdekel. Tényleg nem látszik ? Mert ipod-nál azt mondták látszik azért, és egy ilyen szép telefont nem akarok elronditani... meg kérdés hogy a touchscreen ugyanilyen jól megy-e, vagy néha esetleg kicsit bizonytalanabb ?

    üdv.G

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Csigger #613 üzenetére

    Holnap én is körbe nyaggatom őket, mit mondanak... ha semmi bíztatót, akkor megrendelem express postával akkor 5 nap alatt itt van. :P
    Addig meg szegénykémet beletuszakoltam az ipod zoknimba :DD ő védi addig is...
    Egy biztos, mig a nano-m sokszor kicsuszott belőle, ő feszül rendesen :DDD

    Jah, még egy kérdés: MediaCodert ajánlottátok kódolásra, tényleg jónak tünik, de ahogy nézem feliratot nem kezel. Van rá mód, hogy feliratot beleégessem ?
    Ugyanis énsorozatfüggő vok, és az angol feliratokat rendszeresen használom, erre vkinek vmi megoldás ? :F

    előre is köszi :))

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    sorry, nem vettem észre, most látom hogy lehet benne subtitle-t csinálni...
    zsegény iphone, mire most a 16 Gb-t tele szinkronizálja... Amugy hihetetlen, olyan ez atelefon mint a menybe menetel :D :R

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Nekem amúgy a 2.0-ás szoft van fent, nem frissitem 2.1-ig, mert minden full jól működik, nem fagy, nem csinál semmit szarul. Ugyhogy szerintem aki teehti, nyomja vissza a 2.0át... (pedig most már telerámoltam, vagy 4 oldalnyi programmal, Contact, képek, 13Gb zene, és filmek... és tökéletes... :C :R

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    vki írta hogy neptun a BME-n nem megy vele.
    Nem tudom miről van szó, de nálam Safarival simán megy az egész neptun, azt csinálok bent amit akarok... ami azért vicces, mert az ugye elég erős JAVA-t használ, és úgy tudtam az a támogatás sincs meg iphon-on rendesen...
    Baromi jó, ettől féltem anno, hogy megveszem, és nem tudok majd neptunozni, és tessék... :C továbbra is :R :R :K

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    sziasztok, balatonrol irok eppen,de egy fontos dolgot vettem észre napokban.
    Én dominoval használom az iPhonet,igy rögtön látom a költségeket.

    A legfontosabb hogy mindenki aki nem rendelkezik net csomaggal baromira vigyázzon,mert az iPhone mindenképp behivja az adatokat,ha kicsit megszünik a wifi,vagy ha nem is használjuk Azokat a programokat,csomoszor akkor is forgalmaznak adatot.viszont a Tnél automatikusan aktiv a netstart csomag ahol 13 ft a 10kb!
    Pár ezer forint azonnal elmegy,én mivel számoltam elõre ezzel,letiltattam a netwtartot,igy ha nincs wifi,nem tud pénzt zabálni.

    Csak azért irom nehogy vki Aki megtartotta a relax csomagjàt net csomag nélkül az hó végén lepödjön meg!

    A másik fontos dolog hogy akiknek smst irok aZt mondják megkapják az elõzõ smst is a conversationbõl. Megnéztem,és valóban, ha csak 120 karaktert írok akkor is 2smst von le a számlámról. Én 2.0ás softvert használok. Megtenné vki hogy utánanéz ennek,vagy többen hogy ez másnál is igy van? Mert ha igen akkor megint sokan észre se veszik,és 2x annyit fizetnek,egyenlõre én is. Amùgy továbbra is tartom hogy a világ legjobb telefonja,csak az ilyen sms dolgokat kéne kijavitani.

    Várom a tapasztalatokat,
    üdv: G
    Sent from my iphone. :D

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Csak azért írok nektek, mert egy Angyal vagyok :DD ,

    Szóval az Andrássy úti IStyleban van invisible shield a 3G-re... ;) :C
    Én már meg is vettem. Meg akit zavar az akku "rövidsége" annak ajánlom a szintén ott kapható Sanyo akku-t, amit USB-n feltölthetsz, és bármilyen USB-s eszközt utána abból az akkuból fel tudsz tölteni pl.: Iphone-t :U :)

    És mivel nem vmi nagy,kb. 2 öngyujtó méretű, így táskába,ilyesmi be lehet vágni, és igy soha nem lesz akku problémánk, 8 k-ba kerül. Asszem 2x lehet belőle megtölteni egy Iphone-t, bár még saját tapasztalat nincs. De utazáskor is baromi jól jöhet, vonaton, buszon/repülőn.

    Amugy azt tapasztaltam, hogy az a becsapós hogy ha a telefont csak telefonnak használod, magyarul nem netezel, nem nézegetsz képeket, nem piszkálod, max zenét hallgatsz kicsit, simán megy 35-40 órát. Szóval pl.: a V3-asom után nem rosszabb, csak éppen annyira jó vele bármit csinálni, hogy folyton wifi, folyton nyomkodom, folyton szól a zene, és le is merül egy nap alatt :DD :DDD

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Sziasztok, na, most megpróbáltam feltenni az invisible shieldet, csak a hátlapra, és nem tetszik, úgyhogy Überakciós áron, két üveg szmötyivel amivel fel kell rakni, kaparóval, meg még megkezdetlen chrom csik és komplett elülső oldallal (értsd, az olyan mintha a boltból vetted volna) és a hátsó oldal is tökéletes állapotban a bolti 4500 helyett 3500ért bárki elviheti.

    Kérdeztem az Istyle-ost hogy mennyire látszik, mert én pont az üvegszerű felületét szeretem az Iphone-nak de azt mondta, nem is látszik. Igaza is van, nem látszik igazán, Viszont nekem személy szerint igy nem tetszik annyira, mint simán (főleg most amig új a kicsike) persze ez valószinűleg egyéni probléma, hisza világon milliók használják így, de én finnyás vagyok.

    Úgyhogy az első aki jelzi hogy kell neki csomagolással mindennel, az viheti nyugodtan.
    Priviben, vagy gugu@gund.axelero.net -en jelezzétek. Budapesti vagyok.

    Üdv.: Gusztáv

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Honnan, gyerekek ? nem tudjátok hogy megy ez ? AppStore, és tadam... csak nekem még nincs kártyám beadva... meg a Spore annyira nem érdekel. :P

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    kérdés mit jelent a fődarab csere... nekem anno az rx3715ös PDA-mnál is ezt írtákm mikor vagy 5ször szart be a memóriája, és emiatt behalt... csak ott az volt a különbség, hogy késöbb kiderült, a világon mindenkinek igy időnként beszarik... :DD ki is vonták a forgalomból...

    Amúgy lehet csak vmi alkatrészt cseréltk benne, de mésgsem az a baja, és ezért szarik be ugyanugy, vagy full ujjat kaptál ?

    Én nem tom miért erölteti mindenki a 2.02es szoftot... nekem a 2.0-ával semmi bajom nincs... még Crash se, minden gyors, pedig 5 oldal app van fent... törve nincs a telo... De minden gyors, és repül. Szal én azt ajánlom amig a 2.1 ki nem kerül, addig mindenki maradjon 2.0án... Én még a 2.1-et se fogom elkapkodni... megvárom mik a tapasztalatok... főleg külföldön..

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Nwis86 #1225 üzenetére

    Szia,

    azt hiszem tudok neked segiteni... töröld le a wififofumot ;) :DD
    Nekem még PDA-n volt fennt ez az alkalmazás, csak ott az nfo-ba le volt írva, hogy a szoftver úgy müködik, hogy privilizált jogot kér a WIFI modulra, mert vmiért kell neki... Igy amikor a WIFIfofum futtot a PDA-n semmilyen hálozatra nem tudtam csatlakozni WIN Mobile-al sem. Csak ott ügy egyszerű mert HP-nál a sidebarban becsukod az x-el és akkor nem fut, és akkor már csatlakozott is a Win Mobile... ;) :C

    csakhogy iPhone-al nem tudsz igazán becsukni progikat, csak ha 6mp-ig nyomod a Home gombot, asszem az Force close-olja. Szal nyisd meg a wififofumot, majd nyomd a Home-ot folyamatosan, amig ki nem vágja, és akkor nézd meg. Ha utána tudsz csatlakozik, akkor uninstall, és mérgelődés hogy kidobtál egy kis pénzt. :U

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz haze #1220 üzenetére

    Akkor szerintem egészen biztos "megvédelek" mert az lesz mint anno nekem a PDA-val, egy szart fogtál ki, de nem jó alkatrészt cseréltek... Annyit kéne még megnézned, hogy ha mindent letörölösz, és akár egy másik géppel egy szűz Iphone-t :DD csinálsz, akkor is csinálja-e ezt a hibát... Ha igen, akkor vidd vissza, és mond hogy új készüléket kérsz, hisza az előző szervíz láthatóan nem segitett...

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Nwis86 #1230 üzenetére

    hát, ha ez vigasztal, a PDA-m gyári szoftvere is kevesebbet látott, de ő se tudott azokra soha csatlakozni. Azt tudom elképzelni, hogy ás határértékkel dolgozik a gyári szoftver, hiszen Ő tudja milyen a rádió, mihez tud "biztonsággal" csatlakozni.

    Ez kb. olyan hogy egy dolog hogy látod hogy van az eőtted lévő autón rendszám, és egy másik hogy azt el tudod-e olvsni, valszin ez a határérték van "jól" beállitva az iphone-on hogy az olyan hálót amire nem tud csatlakozni, azt nem is mutatja, mégha látja is, hisz akkor a user azt mondaná, szar iphone nem csatlakozik. :D

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Sziasztok, csak hogy segitsek azoknak, akik még nem "merték" felrakni a 2.1-et, mert várnak hogy mi a tapasztalat, itt egy teszt amit találtam.
    Ezek alapján elég jónak tünik ez a 2.1 update... :C
    A magyar szótár él benne, vagy az marad hogy angolra javit ?
    Az sms jelzés, hogy ha még nem olvastad zseniális, ezt nagyon hiányoltam a MOTOm után, remélem a hívásokra is igaz.

    [Firmware 2.1 teszt]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Csigger #1292 üzenetére

    Őszinte leszek, nekem sokkal fontosabb volt hogy: :U

    - a backup ne legyen fél vagy egy óra minden nap mikor rádugom a gépre,
    - Az akkuidő növekedjen
    - Az appok gyorsabban mennek fel
    - A contacts-be belépve nem kell várnom.
    - Az iPod részben látom az összes adatot az előadót mindent, nem csak a szám cimet, mikor keresgélek benne
    - A térerő kijelzés/ és a gyenge térerőben telefonálás javuljon (bár nekem ezekkel eddig sem volt gondom)
    - SMS esetén jelez kétszer, ha még nem olvastam
    - Safari csomo 1-1 oldalall ami eddig kivágott néha, most full jól megy
    - És a kikapcsolt angol szótár
    - GENIUS :R

    Ezek azok a dolgok, funkciók amiket már én kipróbáltam, teszteltem, és "élvezem" a használatát.
    Szerintem ponthogy sokkal szimpatikusabb hogy a sok uj Feature helyet a meglévőt tökéletesitik, és ha ezzel már nem lesznek komolyabb gondok, akkor csinálják csak az ujabb implementációkat.

    Amugy ha belegondoltok, hogy még csak 63 napja van Iphone 3G, Appstore, stb, szerintem elég korrekt, hogy ennyi idő alatt ilyen fejlesztések/bugfix, és ennyi szoftver van rá. Mi lesz amikor 1 éves platform lesz ? :U :C

    A Spore-t megvettem Appstore-ból, nagyon aranyos játék, néha frusztráló, de kifejezetten "eteti" magát, :DDD

    Ezenkívül megvettem még egy dynolicius szoftvert, amivel autók gyorsulását, és 0-100 vagy 1/4 mérföljét lehet mérni, elég jó, és pontosnak is tünik, cserébe nem olcsó (10.5 Euro) de zseniális, régóta akartam ilyet. A vicc az hogy a hitelkártyámról eddig csak 490 Ft-nyi terhelésről kaptam SMS-t.... pedig a kettő együtt 17.5 Euro, másnak rögtön levonták a kártyáról ? :U :F

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz joey04 #1307 üzenetére

    Igen, amiketet kötőjel után írtam az mind olyan amit magam tapasztaltam, hogy jobb lett... kivételt képez az akku idő, mert csak úgy érzem hogy tovább bírja, de ez majd csak 3-4 nap múlva több töltés után lesz egyértelmű hogy igaz-e.
    Meg a térerő/hivás eldobálás javitásáról is csak mások véleményére hivatkoztam, mert nekem a 2.0ával ilyen gondjaim nem voltak, és most sincsenek.

    Hát nem tudom te hogy lövöd ki, de ha én backup közbe az x-re nyomok, akkor mivel minden sync-et, (amikor zenét/filmet stb. rakok fel ) minden nap 1szer backup előz meg, és x-et nyomok, akkor a szinkronizálást se csinálja meg.

    Amugy a backuppal, hogy minden nap csinál, nekem semmi gondom, hiszen ez az összes beállitást, emailt,SMS-t, contaktot, és pl.: ToDo szoftverek részeit, játkok mentéseit, egyszóval tényleg mindent elment

    Még PDA-s időből emlékszem, hogy ha nekem kelett backupolni, akkor mindig azt mondtam "jó majd megcsinálom" és jellemzően mikor kelett egy RESTORE, akkor derült ki, hogy már 1 hónapja nem csináltam, és amit azóta beírtam/telepítettem, stb. az ugrott :(((

    Szóval ezért jó, hogy az iPhone naponta backuppol, csak eddig mindig csinálta vagy fél-1 órát... (6 oldal alkalmazásom van, SMS, 2 email fiok, 250 kontakt, stb.) és ha indulás elött még fel akartam dobni magamnak egy filmet/zenét, rohadt bosszantó volt, hogy nem tudtam rögtön, csak ha aznap már ment egy backup.

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz joey04 #1313 üzenetére

    Tényleg érdekes, nekem a 7.2-es Itunes is, meg a 8as is ezt csinálja, direkt leválasztottam utána, és megnéztem hogy azok a számok felkerültek-e, amikor ki x-eltem, és nem. Csak a backup után. Lehet ez vmi beállítás kérdése...

    De ha soha sem hagytad, akkor egy esetleges crash, vagy restore szükség esetén, mindened elveszted, szal annyira szerintem nem jó dolog. Az edit => preferences-ben vmelyik fülnél meg lehet nézni mikor volt az utolsó sikeres backup.

    Jah, és még egy dolog a 2.1-ben (amit én nem használok, de vkinek jól jöhet)

    Ha beléptek a Passcode részbe, és megadtok egyet, akkor ott be lehet állitani hogy a kapott SMS-t kiírja mint preview-t, vagy aki esetleg nem akarja hogy az üzeneteit elolvassák, anélkül hogy a kódot megadnák, az átkapcsolhatja, és akkor csak annyit ír, "New Message". Nem rossz feature

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Gabdeszka #1320 üzenetére

    inditsd ujra a telefont, kikapcs, majd vissza... nekem is ugyanez volt, de ezután működött ;)

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Ulkesh #1333 üzenetére

    istenem,ez mekkora ökörség ! (és csak a fòrum miatt fogalmaztam ilyen finoman :D)
    Csinálnak egy sokkal jobb fülest, elötte eladtak 4,5 millio IPhone t, és nem kompatibilis vele?! Ezt melyik idióta marketinges találta ki ?? Hihetetlen...

    Nembaj egy fórumos kolléga már megadta az ötletet: ha gond lesz a 30 ezres Bose fülesem kábelével (1,5 éves, egyszer már elment a hang az egyik fülön,de azóta nem csinálja 1hónapja) akkor szétvágom, és összeforrasxtom az Iphone gyári kábelével, így neki tökéletesen megy, én meg végre kapok számváltás lehetõséget egyszerüen,meg headset-et ! :D:D

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz LCSM #1331 üzenetére

    Nálam 2.0ba beállitottam 2 fiokot,de az egyik inactive volt,most direkt miattad aktiválatam, beállitások,1szer kirakott Homeba,de utána megy minden és semmi gond nincs,pedig többször mindent próbáltam! Mindez 2.1 jailbreak nélkül tisztább szárazabb érzés a nehéz napokon :DD

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Ulkesh #1336 üzenetére

    "csak" 160 millio :P , amiből ráadásul csak az utlosó 4g nano, és az uj Classic, meg Touch 2G vel kompatibilis, amiknek a száma ma még a 100.000.et sem éri el...

    Arról nem is beszélve, hogy nem igazán értem miért zárja ki egymást a kettő... nem ők fejlesztik az összeset, :F könyörgöm egy jackről, és egy microfonról beszélünk két dugasszal a végén, nem igazán Rocket Science... :DDD :U

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Ulkesh #1341 üzenetére

    Annyiban hibás az elmélet, hogy az Apple sok más céghez hasonlóan GB-ben adja meg az eszköz méretét... ergo, amit ott kiir, kapásból rendszetrtől függetlenül (mivel 1024 a számrendszer váltója, és nem 1000) kevesebb lesz, asszem a 8 Gb-os Nano-m 7.24 Gb szabad helyel rendelkezett... pedig azon lássuk be, nem 800 Mb az oprendszer, hanem kb. 100. Az iphone-on több az opredszer, meg a szoftver, ott ezért csak 7.1 látszik, de a nagy "átverés" az abban van hogy Gb és a GB nem ugyanaz a mértékegység ;) :U :D

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz LCSM #1340 üzenetére

    Érdekes, bár hozzáteszem nekem egyik Pop3, másik Imap, de egyenlőre semmi hibát nem tapasztalok, nem csak Jailbreakes jószágoknál van ? :F

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Ulkesh #1348 üzenetére

    ""a 8 Gb-os Nano-m 7.24 Gb szabad helyel rendelkezett"
    8 Gb = 1 GB (1024 MB), nem kevés az egy picit? "

    ez csak elgépelés volt, a lényeg az hogy az apple is mint minden háttér tárolónál, úgy adja meg ahogy te írtad. Erre az Apple vhol külön fel is hívja a figyelmet.
    De mindegy, nincs ennek jelentősége. A 16os iPhone is csak 14.64 freevel rendelkezik asszem, pedig ugyanaz a szoft/oprendszer stb. van alatta mint a 8-ason, de ha neked lenne igazad, akkor ezek alapján a 8-asból is 1.36-ot kéne levonni, amitől csak 6,64 lenne, ami viszont nem igy van.

    De csak következtetek, nem biztos hogy igazam van. Meg nem is igazán érdekel, hisz ugyis csak annyi fér rá, amennyi... :DDD :DD Ha felfújom/megerőszakolom, bebizonyitom az igazam akkor se megy több rá :U ;) :P :DDD

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    Srácok, ez a 2.1 ez tényleg durva, a korábbi 20-25 perces backup tudjátok most menniy ideig tartott ?

    3 napja volt utoljára sync, Azóta betettem vagy 40 naptár bejegyzést, minden szoftverrel haladtam (Sporenak vége, kicsit kevés volt :((( ) jött vagy 10 SMS, updateltem vagy 10 szoftvert, kettőt vettem iphone-on, és igy is megvolt 4 perc alatt... és ebbe még zenét is tettem fel... Le a kalappal az Apple elött... :C :R :K

    Vhogy így kéne minden cégnek a hibákat kijavitani...

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz macikos #1421 üzenetére

    Nekem Jailbreak nélküli, tiszta telóm van, ennek ellenére még amikor 2.0áztam 2 hete kiirta, mondtam hogy hajrá, és letöltötte, de utána error... szal ha vmi, ez biztos nem jailbreak probléma, mert nálam is volt.

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz tothm #1530 üzenetére

    Azért érdemes elgondolkodni azon is, hogy amúgy mennyi a számlád... Egy haverom pl.: 7 éve T-mobos, és minden hónapben 18-20 körül telefonál, ebben az esetben neki ugye megéri 990-ért elhozni, mert a szolgáltatónak mindenképp kifizeti az összeget, és akkor hülyeség úgy számolni, mintha 400.000 lenne a Teló. Ebben az esetben neki a telefon 990, Mert telefonálni ennyit amúgy is telefonált volna.

    Én csak havi 7000 körül telefonálok, viszont amióta van magyarországon mobil, Westel/T-mobos voltam, igy nekem a hűségnyilatkozat mindegy, viszont többet nem óhajtok fizetni azért, hogy olcsóbb legyen a Teló, mert akkor a különbség valóban a telefon árába számolandó. Igy nekem a 16 GB 75-be volt, még a Platina pontjaimat levonták, szal a végén 65. Nekem ennyibe került a telefon és pont. Nem pluszba még 24x7000-be...

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz horn3t #1535 üzenetére

    nekem maradt a régi Relax 250... de megmondom mi az igazság... Apámé a Relax 250, annak a hűségére vettem, és Ő kb. annyit is beszél, én Domino-zom, és kb. 3-4 ezer a számlám... De az Iphone nekem kellett ;) :DDD Ergo nekem drága lett volna 10k a 4 helyett, apámnak,meg mivel SONIM XP-1-e van, és életében 1 sms-t nem irt, felesleges az ikon. :DD Ezért a Relax 250 megtartásával, 75 volt a 16 Gb-os, és asszem 55 lett volna a 8 gigás, de én amugyis csak 16osat akartam.

    Amugy abban egyetértünk, hogy szerintem az IKON egyáltalán nem egy lehúzós ár, talán először a magyar valóságban :D , ennyi pénzért ez teljesen korrekt, és ha kihasználnám, valszin én is előfizetnék rá... De otthon, és Balatonon (mondjuk ez csak nyáron), meg az egyetemen, a 3 helyen ahol a legtöbbet vagyok ott van wifi, meg a Mamutban is, Westendben is, szal bármerre járok, tudom hol kell keresni...
    Ha meg majd úgy gondolom kell a net, 3 GB-ot kapok Dominosként 3900ért, és bármelyik hónapban kérhetem, vagy lemondhatom, nincs kötöttség... Szal ez se rossz így... :U ;)

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Nwis86 #1572 üzenetére

    Mivel nekem nincs jailbreak, ezért a legegyszerűbb, hogy egy sorba kb. 25-27 karaktert tördel az iPhone, így ha 5 sornyit írsz az kb. 160 karalteren belül lesz, több biztos nem...
    Én így csinálom, és még sose küldött kettőt...

    Ellenben ha ékezeteket írtok bele akkor hivatalosan is elismerték, hogy kettőt számláz a nemtom milyen karakterkészlet miatt (régen nokiáknál is volt ez, csak itt nem kikapcsolható)

    Az értesitőt meg úgy kérhetsz hogy *a# és rögtön utána az sms, tehát nincs szünet vagy ilyesmi, mert akkor nem működik. viszont igy csak 157 karaktert írhatsz. tehát kb. így kell kinéznie:

    " *a#Szia kesni fogok egy kicsit, remelem nem gond. "

    És igy nem is számláz kettőt és értesitést is kapsz. ;) :C :DD

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz haze #1575 üzenetére

    igazából mindegy, a lényeg az hogy kettő SMS-t fizetsz, 160 karakterért... :W

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Ulkesh #1576 üzenetére

    Ebben a minden készüléknél így van dologban tévedsz, ugyanis nekem se az öreg Ericsson-jaim (R310, T28) nem küldtek kettőt, pedig ékezettel küldtem őket, se a Motoroláim ( V3, Pebl,K1). Viszont a nővérem Nokiája mindig duplázott UniCode-al.

    Az értesitőt meg azért T-mob-ost írtam, lévén a nagy többségnek nem független telefonja van 200ezerért, hanem t-nél vette. :U

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Ulkesh #1603 üzenetére

    Mivel nem szeretem ha úgy okoskodok vkinek hogy hülyeséget beszélek, ezért elhittem amit írsz. Ennek ellenére megkédeztem most a barátnőmet, hogy az SMS-eimet hogyan kapta meg amiket a Moto-ról írtam anno még. És azt mondja, mindet ékezettel... egynek megjelenitve, nálam, és nála is. :U :C

    De komolyan valamikor vissza rakom a Sim-em, és küldök egy sms-t vkinek a családba... :W :DDD :DD

    De lehet neked van igazad, passzolom... :DDD :R

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz infectedmann #1664 üzenetére

    Arra azért had kérjek meg mindenkit, hogy ne menjen ez a jellemző

    " a haveromnak a barátnője hallotta a buszon egy bácsitól, akinek az unokája T-nél takaritó, hogy ide csak hibás iPhone-ok érkeztek..."

    Haverommal egyszerre vettük, 23 és 24-én, szal megvan már több mint egy hónapja, egyik sem tört, nekem vagy 6 oldal alkalmazás van rajta, Free, és vásároltak egyaránt, és semmilyen gondom nincs a telefonnal. Pedig állandóan netezek rajta, minden izgalmas új szoftot felrakok, Full tele van filmel, zenével, és persze e-mail kliens éjjel nappal, talán a világ legjobbja... Sok Pc-s elbujhatna mögötte... És persze telefonálok rendesen sokat... Az 1 hónap alatt eddig összesen egyszer volt, hogy magától dobott egy restartot, és az is rengeteg soft egyszerre telepitése után.

    Semmi baj nincs az itthoniakkal, pont ennyi szopás van bármelyik gyártó, bármelyik készülékével. Haverom V8-as motóján a gombok szartak be teljesen 2 hónaposan, majd megjaviották, most meg amikor kedve tartja elkezd csak úgy rezegni, össze vissza... :DDD :DD Csak a különbség az, hogy a többi telefon gyártó még rendes, pillanatok alatt ingyenesen elérhető FW frissitést sem ad ki, nem úgy mint az Apple, aki a 2.1-el, a hibák jó részét ki is javitotta... :R

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Magnum_ #1679 üzenetére

    hát sajnos naponta, maximum ásfél naponta, de az csak akkor van, ha nem használom relative semmire. Ráadásuk ez úgy, hogy amikor én alszom, ő is alszik... :én meg egyetemista vok, szal 6-7 órát minimum alszom DD :U

    Vagyis a leghosszabb amit Usage-ben tudtam csinálni 1 nap és 16 óra, az átlagos meg sokkal sokkal kevesebb.
    Úgy oldom meg napközben hogy vettem egy Sanyo hordozható kis Li-Ion akksit, amiről fel tudom tölteni, ha kell.

    De ha belegondolok, hogy a beépített ion akksi élettartalma elméletileg 80%-ig 400 ciklus de 500 ciklus után már vége van, de az én nano-m meg kb. 300 ciklus után már a 24 óra helyett jó ha 8-10-et megy, akkor ez alapján az iPhone akksija ilyen használat melett egy év múlva kuka lesz, óvatosabbaknak 1.5 év. És míg amerikában 69 $ért kicserélik egy újra, De ebben a cig*ny országban a nanomat amit kint 58 $ért cserélnek egy teljesen újra,ha rossz az akkuja, addig itt 40 ezer körüli összeget mondtak... :Y :W csak mondom 58 $, az max. 10 ezer Forint...
    Hát én ettől tartok, még szerencse, hogy annyira imádom és csodálom ezt a a gépet, hogy még ez se érdekel... :P :DD

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz horn3t #1682 üzenetére

    Nekem is csinálta anno, a 2.1 óta szitne soha nem csinálja... persze ez jailbreak nélkülire vonatkozik... ha mégis, esetleg töröld le a fölösleges app-okat, amiket csak érdekességnek raktál fel, de nem használod ...

    A Safari az ujratöltést mindig csinálja... enegm ez azért zavar, emrt szeretek elrakni pár oldalt, hogy késöbb elolvasom... valszin ez amiatt van hogy az adatforgalom menjen...és hogy mindig a legaktuálisabb oldalt lásd...
    De az is lehet a Safari / iphone nem tudná ezt az interface plugint (amivel zoomolsz, legördülőből válogatsz, stb.) egyszerre futattni több ablakon, és a gyorsitás miatt törli ki ha nem az az aktiv.

    ennyi

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz infectedmann #1684 üzenetére

    passz, nem zárom ki hogy ez lenne, de hogy nagy részük forgalomba lenne azt kétlem. Ha van cég aki korrekt garizással kapcsolatban az az apple. Rengeteg kinti fórumon írták, hogy azonnal cserélték a hibás készülékeket. Ott is Jul 11 után rengeteg embernek volt hibás telefonja. volt akinek 2őt is cseréltek, és a 3. lett jó. :U

    De mondom, szerintem nem több a hibák száma mint máshol, arról nem is beszélve, hogy aki tervezett akár csak egy legprimitivebb elektronikát, az tudja, hogy milyen apró hibák vezethetnek az úgynevezett "hibás készülékhez"... És amilyen méretben, ami minden ebbe a telefonba beépitésre került, megmondom őszintén, azt tartanám csodának, ha nem lennének nagy arányban hibás darabok... Gondoljatok bele milyen durva a felépitése ennek a telefonnak:
    - fény szenzorok,
    - mikrofon,
    - 2 db hangszóró,
    - GSM és
    - 3G modul,
    - Wifi modul,
    - BT modul,
    - Accelero meter,
    - GPS modul,
    + maga az akku, ami valszin a legtöbb helyet eszi, a csatlakozó az alján, meg a jack, és Sim foglalat is tovább csökkenti a felhasználható helyet, és persze a hatalmas Touchscreen... Belegondolni is durva... :Y :R :R

    Főleg hogy a PCMCIA Wifi kártyám majdnem ekkora, és nem is lát messzebre mint az iphone... :DD

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz haze #1690 üzenetére

    Egyik az alján, a másik meg amit telefonáláshoz használsz ;) :C

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz RenegadeC2 #1693 üzenetére

    A hiba a prohardvernél van... :DDD Ugyanis kirakták ezt a 20 animált gif smile-t és ez fárasztja a kis iphone-t, gondolom nincs ilyesmire optimalizálva... Ha lock-olod, majd vissza, vagy pedig hivásod jön, akkor utána megmerevednek a smile-k, és akkor gyorsul fel az írás is... ;) :D

    Nálam a szoftok:
    -Tasks (elég jó, stepek, dátumok, szinek, minden)
    -Balance (pénzügyi dolgokat írni, notes része is van, és passwordös)
    -Dynolicious ( gyorsulás mérő autókba, (0-100, 1/4 M, stb. 10,5 Euro, de elég pontosan mér, és mivel én BMW-kkel foglalkoozom, nem jön rosszul, mikor összemérünk ezt azt.Megmutatja az iPhoneban rejlő kiaknázható lehetőségeket is, állitólag diagnosztika is jön majd...)
    -Shazam,Sudoku
    -Remote (legzseniálisabb szoft)
    -Tankbuch (nagyon jó figyasztás napló, több autó, grafikon, stb)
    -IM+
    -iScopes (ha unatkozom, és kb. 5 mp alatt összes jegy vagy 20 tipusu horoszkópját letölti, aznapra, meg holnapra)
    -All Radio( VisuaRadio, itteni ajánlásra, tényleg nagyon jó...)
    -Wikipanion,Stanza (e-könyv, de csak idegennyelvű)
    -GraphCalc (elég jó grafikus függvény ábrázolás)
    -iPint :DD
    -Movies (filmes leírások, stb, remélem egyszer itt is képes lesz a mozi műsor használatára..)
    -Epocrates RX (hatalmas gyógyszer adatbázis, leirásokkal, alkalmazással, ismeretlen pirula azonositás, és ütközés kimutatás több gyógyszernél, képekkel, stb. Sose legyen rá szükség, demégis hasznos)
    -Style.com (bemutatók, divat kifutó, inkább érdekes mint hasznos)

    Kb. ezek amiket tényleg jónak és hasznosnak tartok ;) , persze egy rakat van még amit használok... Most vmi jó autószimet akarok majd, NFS-t megvárom, utána döntök. :P

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Tao-Ce #1765 üzenetére

    Hihetetlen hogy eggyesek mennyire nem látják át, miről szól ez a telefon.
    Annyira tipikus magyar egyesek viselkedése, megveszem a legdrágább telefont, hogy menőzzek, meg legyen,de ha ez plusz havi 300ft-ot jelent, itt rinyálnak napokig... :F :(((

    A probléma a következő: Ez a telefon az USA-ban készült, és nem az ottani csóróknak, hanem azoknak akik megengedhetnek egy 70-80 dolláros havi számlát. (ami megjegyzem nem annyira sok szerintem, csak ott ez már annak számit.) pl. 69 $ért 450 percet beszélsz bármikor, és pluszba 5000 percet hétvégén és csúcsidőn kívül. Ezenkívül korlátlan ! adatforgalom is jár a csomaghoz. Most őszintén, így érdekelne hogy mennyit beszélsz? valszin nem. Ezután fura hogy az iphone miért mindent csak neten akar megoldani, és pl.: miért frissiti nyugodt lélekkel minden alkalommal újra a weboldalakat hogy mindig a legfrisebbet lásd ? nem fura mert ott nem jelent problémát. és ez a legolcsóbb csomag amit leírtam :P
    Hívás közben azért mutatja, hogy tud hogy hol tartasz, vagy hogy mennyi ideje beszélsz... De hamár letetted, mi a szarért lennél kiváncsi rá, hogy mennyit beszéltél ? Hogy utána sz*rrágózhass, hogy te jó ég mennyit beszéltem? Vagy hogy elmondhasd, hogy te mennit beszéltél ? Szerintem full felesleges.

    Én úgy gondolom, ha vki 70-120 ezret kiad egy telóért, akkor ne rinyáljon ilyen piti dolgokon. Én pl.: Annyit beszélek, amennyit. Nem pofázok feleslegesen soha, csak úgy, mikor már mindkét fél unja, csak addig amig van közlendőm,meg amig szórakoztat. Ha ez havi 100 perc, annyi. Ha éppen 300, akkor meg annyi. Nem is értem egyesek beszélgetését miért az szabja meg hogy mennyi van a csomagjukban :F :U

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Zoty4 #1796 üzenetére

    és ezen a vonalon tovább menve :P :U :

    -Flash nincs, majd elvileg lesz Adobe-tól egyszer...
    -Excel szerkesztés nincs, Iworks talán lehet hogy lesz... (nemtudom az mit kezd az excel file-okkal) vagy esetleg vmi zseniális fejlesztőcég le tudja papírozni az Apple-el,hogy lehessen vmi mint PDA-n a text maker, meg Plan maker, az nagyon jó cucc.

    Ilyen hívásokra használj vmi Ezphone, vagy ilyesmit :D

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz Dtomi #1816 üzenetére

    Ebben a részében teljesen igazad van, ne nekem mond, én is pl.: rendszeresen ugrálok a Relax 250, és 500 között (meg a maradék 2 előfizetést is szokam, de azt rotkábban), attól függően amit érzek, hogy mennyit kell beszélni.

    Amerika meg elmondom kit érdekel, azt a fejlesztőt, aki a szoftvert írta. :U
    Az a baj, hogy olyan dolgokat kérnek sokan számon az Apple-től, amire ők nem is gondolnak hogy egyáltalán szükség lehet rá.Akik itt a lenyúlás országában nőttek fel, folyton számolunk, nézünk, hogy vajon hol vernek át, hol a buktató stb. Rá vagyunk kényszerítve.

    Legjobb példa rá az SMS karakter számláló.Nálunk fotos, mert küdözgettem én már anno akkor sms-t, amikor még 50 Ft volt vagy mennyi, és ki kellet centizni.
    IPhone-ban nincs, miért ? Mert kint minden csomag olyan hogy megveszed és minimum 200 SMS van benne, vagy 1500 vagy unlimited. Ergo, kit fog érdekelni, hányat küldesz.
    Én nem azt modom hogy ez így jó, hanem azt hogy ez az oka. ;) Ha téged most ráugrasztanálak, hogy írj egy telefon szoftvert, erre a piacra valszin (tegyük fel megvan a programozói képességed) tökéleteset írnál, hisz tudod neked mik kellenek, és ha kellően értelems vagy, jól meg is oldanád a problémát. De ha ezt a szoftvert ki vinnénk Amerikába, jó eséllyel rengeteg Feature lenne, amit ők hiányolnának. ;)

    Az iPhonenak azért ilyen egyszerű, jól használható, zseniális a Menüje, Oprendszere stb. mert az egyszerűbb buta amerikai fej ezt képes befogadni. Ezt az előnyét kaptad meg az amerikai iPhone-nak... és természetesen ugyanezen okból a hátrányokat is.

    Van egy ismerősöm, aki a 3G itthoni bevezetésével foglalkozott, és ő mondta hogy a világon az első telefon ami fellenditi majd a mobil netet, az az iPhone, és a követői lesznek. Egyszerű az ok, kimutatták, hogy amelyik funkció nehezen kezelhető/több gombnyomással érhető csak el, azt az emberek nem használják. Ergo a Mobilnet egész európában csak azok használták komolyan, akik Notebook-al és stick-el nyomták, ez a szám viszont az összes előfizetőkhöz képest nagyon alacsony. Ezért verekedett rohadtul Európa, hogy Ő is akar iPhone-t, mert ezzel a globális mobilinternet szokásokat lehet megváltoztatni, => egyre olcsóbb lesz fajlagosan a technológia,=> még olcsóbban lehet adni, =>még vastagabb rétegnek elérhető, =>még több plénz, bla bla bla... ismerős gondolom. ;) :D

    Nekem csak azzal van a bajom, hogy sokan hosszú ideje ilyeneken rinyálnak, és azt hiszik az egész világon mindenki úgy gondolkodik mint itt, és ide fejleszetenk szoftvert. Eladnak 20.000 iPhone-t ?! wow... :Y 7 millió darabból... a T számlázása/ és a vele kapcsolatos problémák meg menjenek olyan topicba, ahol szolgáltatók vannak. ;)

    És bocsánat, de ha választhatok, hogy ennyi minden legyen-e egy telefonba, és ilyen jól használható legyen az e-mail kliens, a böngésző,meg az egész úgy egyben vagy pedig : legyen karakter számláló, perc kijelzés, és a többi piti hiányossága ami MÉG (!) van, hát akkor inkább lenyelem ezt a pár apró hibát.

    és én kérek elnézést... :U

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz joey04 #1823 üzenetére

    Nekem töretlen 2.1 van, és heti max 1-2szer dob ki a Safari, ugyhogy nem zavar, ráadásul akkor is egy klikk és már hivja is be ujra azt az oldalt.

    Amúgy az ikon-ért meg adjatok hálát...
    Nemtudom emlékeztek-e hogy mindenki mit mondott mennyi lesz itthon az iPhone, hogy majd ujabb nagy lehúzás... :R
    Az eladóval beszélgettem amig csinálta az iphone-om még anon, és mondta, hoyg ne tudjam meg az Apple milyen kemény követeléseket kötött ki. Kezdte azzal, hogy így vagy úgy de a 199 dolláros ár kb. annyi is lesz! Aztán folytatta hogy olyan csomag lesz amiben sok beszéd van, sok adattal, és ingyen SMS-el (mivelhogy az iphone chatszerű sms-éhez az illik) és mindez olcsón! :C :DD Ha megnézed, ez a csomag az egész országban egyedülállóan nagyon kedvező... ezt az Apple intézte, mert azt mondta vagy jgy, vagy nem forgalmazzátok... Állitólag csomó dolgot a forgalmazás elött egy nappal árult el maga az Apple arról, mi hogy legyen itt, de elötte 3 hónappal még vakon alá iratta a szerződést...

    Ő mentett meg minket attól, hogy ez egy ujabb Kelet Európai lehúzós szemétség legyen :R :R nekem pl.: ez nagyon tetszett...

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz joey04 #1830 üzenetére

    naja... valahol vmi kis gennyességet kelett hagyni.... :DDD
    Amúgy szerintem az egésznek csak az az oka, hogy a számlázási rendszert vmi haver csinálja, ami meg igy kezelia kedvezményeket, meg a valós dijat, meg a nemtudom mit. És nem cserélik le, mert a csókosé... :P :DD

    De viccen kívül,
    Pl.: a Mcdonaldsban is igy megy, kérj egy Big Mac menüt, beüti mi van benne, milyen méret stb. majd kiirja a gép hogy 1800 Ft, majd kiirja, hogy "-menükedvezmény =1160" vagy mennyi...

    Valószinüleg az oka az egésznek az hogy az összes központnak igy nem kell tudni, ki milyen csomagban van. Hanem az összes központ/rendszer 10 kbyte-onként levon 13 Ft-ot, mint amit a Netstartosok fizetnek. És igy boldog boldogtalannak ennyit számol. Majd hóvégén megnézi a számlát, elosztja 13 Ft-al, megkapja hogy hány 10kbyte-os egységed van, ebből levonja amennyi jár (2 / 4 Gb) majd a maradék egységet megszorozza a rád vonatkozó többlet tarifával (asszem 0,1 Ft /10kbyte), és ezt kiszámlázza. Valószínüleg programozástechnikailag így egyszerű megcsinálni. Ez megy a világon mindenhol.

    Szerintem ennek egyedüli hátulütője ez, hogy nem lehet egzaktul lekérni... Bár ha az adatforgalmat külön kiírja, akkor megcsinálhatnád te is ezt a 13Ft-al visszaosztod dogot, hátha működik. ;)
    Szóval azért tessék néha belegondolni abba hogy itt akár egy primitív számlázási rendszer is milyen komoly adminisztrációt, vezetést, programozást jelent, nem csak hőbörögni hogyaz miért nem lehet úgy. Sajnos azért, mert programok dolgoznak (hála az égnek, hisz ők ha jól vannak megírva, nem hibáznak) akiknek nem lehet mindent csak úgy beadni... :U

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz dat #1834 üzenetére

    Az is lehet hogy a "Nagy-Multi" miatt nem használhatnak más szoftot , csak amit a német/osztrák stb. T-mobile, az meg ilyen hülye vmiért... Mindegy... ez van... térjünk vissza a témára, már nagyon eloffolódtunk, cska én is le akartam írni ezeket... :))

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz R a y #1876 üzenetére

    iPhone 3G 16GB 2.1, Safari néha (heti 1-2 alkalom, de éjjel nappal használom net és e-mailre....) elszáll,de csak ha egyszerre több ablakot, vagy hatalmas weboldalt nyitok meg.
    Jah, és 5 oldalnyi program van fenn... :U

    [ Szerkesztve ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

  • GuguGuru

    tag

    válasz konzol01 #1950 üzenetére

    senkit nem szeretnék megbántani,de aki ennyire nem ért vmihez,annak ellenére hogy a net tele van anyaggal, és itt is mindenki segit, az szeritem inkább ne törje a telefonját... :U Mégha hála az applenek nagyon nagy hibát nem is tud csinalni.

    [elég durván jól sikerült a védelem, hogy még ennyi idő után se sikerült rendes módon függetleniteni a telefont :DD ]

    Giga Z77-D3H, Core i5 3570K@4Ghz 1.15V, Xigma Dark Knight,2x2048Mb Corsair VengeanceC9,MSI_GTX480_TwinFrozr2@830/2000,CorsairVX550,LogitMX1000/G15, FanatecGT3RSV2+Clubsport

Aktív témák