Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shai-hulud

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tegnap lettem boldog tulajdonosa egy "régi" iPad 2-nek.
    Gondoltam megosztom én is az eddigi tapasztalataimat a tabbal kapcsolatban, mert annyi hasznos (és persze néha alaptalan és haszontalan) információval segített nekem ez a topic.
    Bátran mondhatom, hogy szinte az egész topicot végigolvastam, meg persze az androidosokat is, mielőtt rászántam magam a vásárlásra.
    Nem túl sok alapvető szempontnak kellett megfelelnie:
    - weboldalak böngészése (kényelmesen wifi-vel az ágyból)
    - Facebook menjen rajta szépen (az asszonypajtásnak)
    - Viber a beszélgetésekhez
    - filmnézés Plex szerveren keresztül wifi-vel
    - könyvek, magazinok, esetleg képregények olvasása
    - képek nézegetése
    - kisebb játékok futtatása, 4 éves kisfiam részére (persze apuci sem maradhat ki :) )
    - esetlegesen e-mailek küldése fogadása
    - jegyzetek készítése munkához
    nos úgy gondolom, hogy ezeket a tulajdonságokat mind kipipálhatom és elégedett vagyok.
    (Nem szeretnék rajta torrentezni, erőműveket igénylő játékokat futtatni, skineket cserélgetni stb.)

    Mivel már van tapasztalatom az Apple termékekkel (mac környezetben dolgozom 1998 óta, iPhone4-em van) ezért maradtam meg az iOS mellett. Most gondolhatjátok, hogy ismét egy elvakult alma fanatikus… de nem, minden eshetőséget számba vettem.
    (Ár/érték/tudás/mire van szükségem és mennyiért/illeszkedjen az eddigi futtatási környezetembe.)
    50k-ért jutottam hozzá (igen, mondhatnátok, hogy van ennél olcsóbb is használtan, de megbízható tulajtól vásároltam, nagyon megkímélt állapotban)

    Azt kell mondjam, eddig sok negatívumot olvastam itt a 8-as OS-ről (épp ezért féltem is egy olyan tabot venni, amit már frissítettek), nekem eddig nem volt bajom vele még ezen a viszonylag régi vason is szépen fut (nekem nincs szükségem jailbreak-re, a telómon sem volt és azóta is megelégedéssel használom, pedig már az sem mai gyerek).

    Egy szó, mint száz örülök, hogy végül ennél maradtam, és ajánlom mindazoknak, akik nem hardcore felhasználók, hanem csak egyszerű júzerek, egyszerű igényekkel, valamint megbízható masinát keresnek elfogadható áron.
    Merem állítani, hogy ez a tab még 2-3 évig biztosan ki fogja elégíteni az igényeim(et), esetleg aksi cserére lehet szükség majd.

    Remélem segítettem azoknak a felhasználóknak, akik Apple tabletet szeretnének, de nincs rá 100k vagy esetleg több a zsebükben.
    Köszönöm a figyelmeteket, esetleges kérésetekre szívesen válaszolok (ha tudok).

  • shai-hulud

    csendes tag

    Ebben valóban van némi igazság, mert a telefonomon tapasztaltam ezt, de úgy gondolom ezzel még együtt lehet élni.
    Ezzel csak azt akarom mondani, hogy én nem az a felhasználó vagyok, akit az Apple majd arra kényszerít, hogy mindig a legújabb cuccaikat vásároljam. Mert ebben valamilyen szinten igazat adok az előttem szólóknak, hogy ezzel a (csak az új hardverre optimalizálunk) játékkal sok hűséges felhasználót veszíthetnek. Ezt nem csak a mobil piacra értem, de a desktop OS-re is (a cégnél még mi is "csak" 10.7.5-öt használunk, mert az még atomstabil a mai napig is).

    Valóban úgy látszik, hogy nem feltétlenül halad jó irányba az alma, véleményem szerint inkább legyen dárga és megbízható, mint volt régebben. Ne olyan mint most, drága, de legalább kevésbé megbízható, mint annak idején.

  • shai-hulud

    csendes tag

    válasz Ragnar95 #5123 üzenetére

    Biztosan igazad van, a Mavericks-el nincs tapasztalatom, de valóban arról szinte csak jót hallottam.

  • shai-hulud

    csendes tag

    A fólia felrakásával kapcsolatban szeretnék megosztani veletek 1-2 tippet.
    Igaz, hogy a gyakorlatban eddig még csak iPhone4 készülékemen próbáltam ki, de remélem nemsokára megérkezik az iPad 2-es fóliám is.
    Szóval:
    - fürdőszoba (lehetőleg fürdés után) a lényeg a párás környezet, mert akkor kevésbé van szálló por
    - a felületet töröljük át mikroszálas törlőkendővel (esetleg kis alkoholos ablaktisztítóval, ha szükséges)
    - 1-2 csepp víz a felületre (ez azért kell, ha esetleg elbénáznánk a felhelyezést, akkor könnyen tudunk korrigálni)
    - felhelyezés után bankkártyával (természetesen törlőkendővel burkolva) kisimítom a vizet
    - végén esetleg a száradásban segítek egy hajszárítóval.
    Eredmény egy teljesen bubimentes, pontosan felhelyezett fólia.

    Persze, aki ügyesebb és gyakorlottabb, annak biztosan nincs szüksége ilyen "bonyolult" műveletekre.

    A magam részéről drágának tartom a védőüveg felhelyezését (mert a minőségi üvegek elég borsos áron vannak, gagyit meg nem érdemes venni) ezért maradtam eddig mindig a fóliánál (telón 3 év alatt 3 db).
    Most is Ali-ról rendeltem az iPad 2-re 5 db-os kiszerelésben pici pénzért. Inkább cserélem, ha már túl karcosnak találom.

  • shai-hulud

    csendes tag

    válasz Noxy #5328 üzenetére

    Szia!
    Nem is azt írtam, hogy gőzfürdő... (ha gondolod hagyd ki a füdőszobát), de mind1 is, nekem eddig bevált és semmi baja a készülékeimnek

  • shai-hulud

    csendes tag

    válasz focvis #5372 üzenetére

    Gratulálok!

    A képek alapján tényleg nagyon jónak tűnik, bár elég bátor vagy, hogy olyan eladótól rendeltél ahol nincs egy feedback-je sem a terméknek, én ezekben nem szoktam bízni, de úgy látom ezzel semmi gond.

    Azt azért majd megírhatnád, hogy milyen erősek a mágnesek és mennyire jól zár.
    Mert én is rendeltem Ali-ról (igaz "régi" iPad 2-re) hasonlót, már nagyon várom.

  • shai-hulud

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem tudom köztetek ki használ külső (bluetooth) billentyűzetet, de megkérdezem, hátha lesz válasz.
    Láttam itt a fórumban Rapoo billentyűket…
    Kérdésem, hogy használ-e valaki ilyet (Rapoo E6300) vagy esetleg más szériát, és ha igen Mo-n vette magyar kiosztással (pl. PCland)?
    Tényleg magyar-e, mert a képeken angol… :)
    Valamint ha angolt veszek esetleg Ali-ról occcó pici piiizér, akkor azt felül lehet címkézni magyarra… esetleg?

    Válaszokat előre is köszönöm.

  • shai-hulud

    csendes tag

    válasz sanyi0627 #7838 üzenetére

    Az nézőpont kérdése, hogy megéri-e…
    Én kb. fél éve vettem 50k-ért 8-as iOS-el (sajna frissítették 7-ről), de ennek ellenére a mai napig nagy megelégedéssel használja asszonypajtás (böngészés, Facebook, e-mail, kisebb játékok, olvasás, filmnézés Plex-en keresztül).
    Ezeknek a kritériumoknak még most is tökéletesen megfelel. Az más kérdés, hogy csak a pénztárcád szabhat határt (… és szab is) mert nekem sem volt sajnos több rá annó.
    Az biztos, hogy ha számít a hardware, akkor az Air 2 a nyerő :)

    Ez természetesen csak az én véleményem, ahány ember, annyi nézőpont.

Új hozzászólás Aktív témák