Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jose

    csendes tag

    Sziasztok! :)

    A mai napon elgondolkodtam, hogy esetleg beköttetjük az Invitelt itt Vácon. Korábban albérletben már használtuk, hát nem sok jó tapasztalattal, főleg a net volt nagyon gyatra, szintén itt Vácon. Azóta saját lakást vettünk és kicsivel több, mint 1 éve, Telenoros korlátlan mobilnet van megosztva (ami most már nem működik valami fényesen, mint régebben), illetve TV app és HBO GO, Netflix van használva általa.

    Közösképviselőnk által benyújtottunk egy kérelmet/hivatalos dokumentumot a Telekom felé halózatkiépítési igénnyel, de a jelenlegi helyzet miatt, ez valószínűleg csúszik és csak később lesz belőle valami. Illetékes ismerősöm válaszát várom ezzel kapcsolatban (T-nél dolgozok, de sajnos ez sem gyorsítja meg a folyamatot), hátha ő közben tud járni ezügyben, nem olyan rég sikerrel járt.

    Viszont pont emiatt merült fel bennem, hogy 1 év hűséggel ismét igénybe vesszük az Invitel szolgáltatásait, amíg nem történik meg a hálózatkiépítés. De kétségeim vannak, mivel továbbra is rengeteg negatív kommentet olvasok, leginkább az internettel kapcsolatban, hogy többször elmegy, megszakad, gyenge, belassul, nem lehet megfelelően használni...
    Ezzel kapcsolatosan szeretném kikérni a véleményeteket, hogy Ti mit tapasztaltok, mik a meglátásotok, merjem-e beköttetni vagy inkább várjam meg a Telekomot?

    Ha jól tudom, itt Vácon az FTTH-s csomagajánlat vonatkozik ránk (ha nem, akkor lécci javítsatok ki), amely 500 megás netet tartalmaz. Akinek ez a csomag van, szeretném kérni írja meg tapasztalatait, neki hogyan működik, mennyi a stabilan rendelkezésre álló sebesség, mennyi a letöltési sebesség, milyen a wifi, kb mennyi a bekötési idő stb?! :) Valamint, ha van egyéb fontos tudnivaló vagy olyan dolog amire érdemes odafigyelni, megkérdezni, kérem jelezze azt is.

    Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!

  • jose

    csendes tag

    válasz l.skywalker #28718 üzenetére

    Hétfőn mindenre is fény derül, betérek hozzájuk megérdeklődni a dolgokat :D ha optika van, akkor megkötöm 1 évre a hűséget, bízva a gyors bekötésben. Viszont ha nem, akkor sajnos nem, mert adsl/vdsl netről csak a negatív dolgokat látom, hallom és számomra nem lenne elegendő a sebessége :/

  • jose

    csendes tag

    válasz l.skywalker #29167 üzenetére

    Én ma voltam bent Vácon az Invitelnél megérdeklődni, hogy mi a helyzet az április 21.-én, 5 hónapja megrendelt szolgáltatással. Sok újat nem tudott mondani a hölgy, annyi infóval szolgált, hogy már a márciusi megrendelések végén vannak, lassan jönnek az áprilisiak, a munkalap, amin az én adataim, megrendelt szolgáltatásaim szerepelnek (optikai net+tv+telefon+HBO Max Pak+Film Now), már szerelőnél van, ha minden jól megy, 1 hónapon belül meglehet a bekötés....

    Gondoltam magamban parádés... Igazából más választásom úgy sincs, konkurencia a környéken sincs (vác városi kábelt hagyjuk, nevetséges lenne annak nevezni), az 1 hónapot már lazán ki tudom várni, vagy bármennyi is legyen hátra.

    Felhozta a hölgy, tehetek írásos panaszt, ha gondolom, mert a 90 nap bőven letelt, de mondtam neki, hogy ennek nem vagyok a híve, ő nem tehet róla, előrébb nem jutok vele, meg ha tehettem volna már rég másik szolgáltatót kerestem volna. Én a Telekomnál dolgozom tudom milyem az asztal másik oldalán.

    Beszéltük, hogy az a legszebb, hogy itt Vácon, semmi választási lehetőség sincs. Telekomos dolgozóként, üzletvezetővel közösen (ő ismeri és van kontaktja a hálózatkiépítést üzemeltető kollégához) se tudtunk egy gilisztányit sem előrelépni az ügyben, nem lehet kiépíteni. Megpróbáltam a Vodafone-t, természetesen sikertelenül. A Digi, bár felvásárolta az Invitelt, az ügyfélszolgatos hölgy elmondása alapján, a környező településeken már nagyrészt végeztek, nem sok nagy város maradt, de Vác az utolsók közt lesz és ott dolgozóként még infójuk sincs, hogy talán mikor lesz elérhető a Digi szolgáltatása Vácon...

    Kérdeztem tőle, ő hátha tudja, hogy mi az oka, hogy egyetlen normális, minőségi szolgáltató sem tudja kiépíteni itt a szolgáltatását. Engedélyezési gondok vannak, mert nem hiszem, hogy a szolgáltatók ne jönnének?! Annyit mondott, hogy igen, az engedélyekkel vannak gondok, mert váci önkormányzat nem ad engedélyt....nem jegyeztem meg pontosan, de olyasmit mondott, hogy a föld alatti csatornákban futnak egy csőben a kábelek, amik mellé kellene egy újat bevezetni, csak, hogy annak már nincs hely, így új csövet kellene végig húzni a régi csövezés mellett, ami már nagyobb munkát venne igénybe és az utcákat is fel kellene túrni... hát mondom ez gyönyörű és egyben nevetséges is... más környező városokban (Dunakeszi, Veresegyház, Göd, stb), meg tudják oldani ezeket a dolgokat, valamint fejlesztik a várost, de itt sehol semmi évek óta...

    plusz valamennyire (véleményem szerint, de lehet nem így van és más az oka mindezeknek a dolgoknak) tuti védik azt a gyatra, drága, szutyok vác városi kábelt is... legalább lenne jó (akár csatornakínálatban is, ami elnézve 3 éve alig változott HD és új csatik terén, a net is drága, 1000 megás net 11 ezer!!! forint, pl Telekomnál 4 ezer forint körül van, vagy még annyi sincs, tv-vel és ha van mobil is, akkor is kedvezőbb árak jönnek ki, de tuti többet kapsz a pénzedért (kinek mi)), de sajnos ez nem mondható el róluk..... majd talán 5 éven belül elindul valami vagy talán még akkor sem, semmi előrelépés nem látszik sajnos, elszomorító ez a 21.században, hogy még mindig ezen kell küzdeni, hogy legyen normális szolgáltatás egyes helyeken...

  • jose

    csendes tag

    Sziasztok :)

    Egy kis segítséget szeretnék kérni. A mai napon bekötötték a szolgáltatást, amit április 15.-én rendeltünk meg (a lényeg, hogy végre meg van). Nem volt egyszerű dolga a srácoknak, de laza 7 órányi szerelés és kisebb szenvedések után megoldották a gondokat, amikkel szembesültek. Nagyon lelkiismeretesen dolgoztak, igyekeztek mindent a legjobban megcsinálni. Minden működik tökéletesen, az internet 960 megán pörög, wifi jó (Vác, optikai hálózat)

    Nemrég elkezdtem sorba rendezni a csatornákat. Sajnos egyelőre még nem aktiválódtak be a HBO-k és Cinemax csatik és a FilmNow sem, valószínűleg ezek holnap reggelre remélhetőleg rendben lesznek. Viszont én úgy emlékeztem és az Invitel facebook oldalán is visszakerestem, hogy március 1-től már HD-ban is elérhetőek az Invitel kínálatában az HBO-k (HBO, HBO2, HBO3) és Cinemax csatornák (Cinemax 1-2) az IPTV optikai hálózatán is. De sajnos nem látom őket a csatornakínálatban, csak a HBO HD-t....

    Van valakinek esetleg ezzel kapcsolatosan infója, vagy akinek van ezen csatornákra előfizetése, Ő mit tapasztal?!

    Plusz fura, de hiányoznak a Digi World, Digi Animal World csatornák sd változatai (nem mintha hiányozna, csak fura, hogy nem kereste le) csak a HD vannak, a Digi Life sd változatát lekereste, viszont nem nyitja...

    Esetleg holnap frissítsek rá a rendszerre?

    Még egy kérdés, bocsi :B Ha szeretném frissíteni a csatornakínálatot, anélkül, hogy összekeverje őket, mondjuk ha új csati kerül be vagy nem kereste le valamilyen okból, azt miként tudom megtenni? Gondolom a router-t ne húzzam ki a konnektorból és vissza, mert azzal csak rosszat teszek.... :D

    Előre is köszönöm a választ, illetve a segítséget! :)

  • jose

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy gyors kérdés. Kaptam a bekötésnél egy Huawei routert, rámértek a wifi és a net sebességre, minden jónak tűnt. Mobillal én is rácsatlakoztam wifire, 50 megás letöltési sebességet mértem (digi oldalán). Valamint párom is rajta volt, továbbá egy 4k-s apple box és 2 tv, és gond nélkül működött, persze nem mindet egyszerre használva.

    Viszont egyelőre a számítógépemet is wifivel használom, mivel felújítás miatt egy másik szobába van betéve, kb 1 hónap múlva kerül vissza. Ki akartam próbálni, mennyivel hasít letöltés során. Csak a gép volt rácsatlakozva a wifire, más nem. Kiválasztottam ncore-on, hogy melyik filmeket "vásárolom" meg. Utorrentet használok és miután elindítottam, nagyon kemény 110 kb/s sebességgel szed, ami nem túl acélos, laza 9 nap alatt meg is lenne a film...

    Valaki tud segíteni, hogy hol és mit szükséges beállítani, ha lehet valamit vagy sajnos ennyit tud és csak egy saját router segítene a dolgon?

  • jose

    csendes tag

    válasz taki01 #29409 üzenetére

    Köszi a választ! :)

    De úgy néz ki nem a Utorrenttel és egyébbel lesz a gond, mivel a géphez is csak nehezen csatlakozik a wifi, majd rövid pillanat után le is csatlakozik...ahogy mondták is a szerelők a wifi gyenge lesz, sajnos tényleg az, mobilon használva se mindig működik megfelelően...

    Egy másik dolog, amit lehet tapasztalt más is és van rá ötlete mi okozhatja. Már a 2-3 hete történő bekötés első napjától tapasztalom, hogy csatornaváltásnál többször is van egy kis pattanó hang (Arris boxokat kaptunk, ha ez esetleg számít - sose hallottam ezelőtt róla, szerelők se nagyon), mint amikor egy hangszórót csatlakoztatsz a géphez, vagy nem is tudom mihez hasonlítsam pontosan... van ötletetek mi okozhatja, illetve mi lehet rá a megoldás, hogy ne csinálja többet?

    Köszi

  • jose

    csendes tag

    válasz l.skywalker #29472 üzenetére

    Nekem most kötötték be a szolgáltatást 2-3 hete. Fél év után csinálták meg a bekötést. 1 év hűséggel kötöttem szerződést az Invitellel. Vácon lakok, optika van, Horváth Mihály utca.

    Szerinted/szerintetek, amennyiben én is kapok levelelet a Digitől és lehetőségem lenne átszerződni, azt csak az 1 év letelte után tehetem meg, vagy kötbérmentesen átválthatok Digire?

    Diginél is az 1000 megás netre, fullos tv csomagra+HBO Szuper MaxPak+FilmNow-ra (nah meg a 10 ft-os felnőtt csomag is jönne, ne maradjon ki :D ) fizetnék elő mint az Invitelnél...

  • jose

    csendes tag

    válasz e.vid #29584 üzenetére

    Én ahogy tudom, kerülöm a váci Invitel (Digi) ügyfélszolgálatot. 2-3 alkalommal voltam bent. Én egy nagydarab lekezelő, flegma, semmi nem érdekli ügyintéző "hölgyhöz" kerültem. Bármit kérdeztem, a válasz mindig annyi volt, hogy ők se tudnak semmit, nem kaptak róla emailt se semmi egyéb infót, ha tudok válasszak másik szolgáltatót....amikor megrendeltem az Invitelt áprilisban, mondtam, hogy ha jól láttam az Invitel facebook oldalán, már HD-ban is elérhetőek az HBO és Cinemax csatornák. Válasznak csak annyit kaptam, ha látta ott akkor biztos úgy van....kösziii...
    Mondjuk bekötés után se jöttek be, telefonon segítettek a technikusaikkal együtt (15-20 percen át és ők se tudták hogy vannak HD-ban) és miután jeleztem, hogy de hát hivatalos oldalon van jelezve, pár frissités után láss csodát bejöttek...ha nem szólok mai napig nem lennének...fura...

    Visszatérve a váci rémre, nem sokáig flegmázott, mert miután megtudta, hogy a Telekomnál vagyok ügyintéző és szinte megegyező a munkakör, kicsit változtatott, mert rájött, hogy van némi fingom az egészhez, tisztában vagyok a folyamatokkal stb....Onnan mint akit elvágtak, néha még mosolygott is, kedvesebb lett a hangja...mondom magamban mi a spenótos kecskemakk....

    Az tuti, hogy a Digis átállással kapcsolatban nem náluk fogok érdeklődni, úgy se tudnak sose semmiről és le is kullantják...ha én így és ilyen mentalitással dolgoznék már rég elküldtek volna...nem kell se**et nyalni, de ez se módi... pár napja én is megkaptam a levelet, hogy december 17ig Invitel, december 18tól Digi, majd máshol utána érdeklődök a folyamatról, csomagokról, bár az ugyanaz lenne mint most, valamint a szerződést azt írták kiküldik, ha jól láttam, majd meglátjuk mi és hogyan fog megvalósulni ezekből :)

  • jose

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 1 hónapja kaptam levelet, hogy hivatalosan december 18-tól vagyis a mai naptól már Digi előfizető leszek (Vác).

    Ma frissítettem a csatornalistát, változás annyiban történt, hogy a december 10.-én csatornakínálatban megjelenő Mozi+ HD, Prime HD, Tv Paprika HD, Sláger Tv HD csatornák közül ma nyílik a Mozi+ HD és Tv Paprika HD. A másik két csatornán egyelőre, továbbra is csak sötét kép fogad.

    Másnál is hasonló a helyzet vagy csak nálam tapasztalható ez? Illetve, ha van esetleg infója valakinek azzal kapcsolatban, hogy mikor lesznek nálam is elérhetőek csak a Digi csatornakínálatában szereplő csatornák?

    [ Szerkesztve ]

  • jose

    csendes tag

    válasz kuthim #29913 üzenetére

    Illetve most már a Digi csatornakínálata érhető el, vagyis nálam már az megy (Vác, optikai hálózat).

    Tegnap este 23 órakor csináltam egy rendszer újraindítást, mert furán működött az EPG, csatornaváltásoknál nem írta ki az aktuális műsort, csak angolul hogy műsorinfó nem elérhető....epg gombra rányomva viszont írta az összes műsort....gondoltam ráfrissítek. Amint elindítottam már Digit írt Invitel helyett és a Digi csatornakínálatát töltötte be.

    Ami pozitívum, hogy a Paramount Network maradt HD, miközben a Diginél hivatalosan SD-ben érhető el. Lehet máshol is bekerül a hamarosan kikerülő Prime HD helyett. Iletve megmaradt a pár csatornán elérhető műsor visszanézési funkció.

    Az Invitelnél elérhető MTV LiveHD, MTV Hits, Filmbox csatornák kikerültek, ahogy várható is volt, mivel ezek a csatornák nincsenek a Diginél egyáltalán.

    Az internet már a novemberi bekötéskor is Digis 1000 megás volt.

  • jose

    csendes tag

    válasz jose #29915 üzenetére

    [kép]

    Így néz ki nálam. A zöld színt, illetve az Invitel kiírást váltotta a kék szín és a Digi felirat.

    [ Szerkesztve ]

  • jose

    csendes tag

    válasz e.vid #29924 üzenetére

    Nálam is visszaállt a gyerekzár, amikor 2 napja már az iptv is Digis lett. Viszont nekem ugyan arra módosult vissza, mint, ami az Invitelnél is volt, vagyis az Inviteles szerződésem utolsó 4 számjegyére. Beírtam, elfogadta és tudtam módosítani. :)

    Lehet ezt nem itt kellene kérdeznem és ha nem ide való többet nem is kérdezem és törlöm a bejegyzésemet.

    Felújitás után végre 2-3 hónap elteltével, tegnap ki tudtam próbálni a Digis 1000es optika netet, nem a csöves mobilnetet kellett használnom.

    Jelenleg Utorrentet használok és gondoltam megnézem mit tud. Biztos függ, hogy hányan seedelik az adott filmet, de az újabbaknál is tapasztaltam, hogy a letöltés sebessége 5 mega néha 10 (ez a gyakoribb), egy idő után pedig 25 mega (ez a ritkább eset). Gondolom átlagban 15-25 mega között kellene lennie, de csak néha megy fel ennyire.

    Van esetleg olyan beállítás(pl.: Utorrenten belül), amivel legalább a 15 megás sebesség elérhető és tartható, vagy másnál is ez a tapasztalat, mint a fent leírtak.

    Utorrent beállítások sávszélesség menüben a "Limit alkalmazása Utp kapcsolatokra" nálam be van pipálva, nem tudom, hogy számít-e, korlátozza-e bármiben is vagy ez tényleg erre vonatkozik.

    Előre is köszi a segítséget!

  • jose

    csendes tag

    válasz l.skywalker #29930 üzenetére

    Speedtesten mérve nekem is 900 megát mér, felöltésnél pedig 300-400 mega között van. A 5-10-25 mega a Utorrenten keresztüli letöltésre vonatkozik, amikor pl filmet szedek :)

Új hozzászólás Aktív témák