Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz lemusz #212 üzenetére

    Meg kéne nézni mit tud a TDP emelése. Eddig minden lapnál ment (igazából ha jól sejtem a proci intézi, és kívülről bármivel csak vezérelni kell/lehet, így nem nagy csoda), pl. ThrottleStop vagy XTU-val. Még notin is tudtam mindenhol állítani.

    A gond csak az, hogy nem tudjuk a TDP emelés is aktiválódik-e mivel az eddigi nonK prociknál alacsony órajelen és korrekten meghatározott TDP-kkel soha nem volt TDP limit amivel ki lehetett volna próbálni.
    Gyk: desktopban az i5-6500-at ha lecsökkentettem 50-55W körülre akkor kezdte eldobálni a gyárilag megadott 3.4GHz allcore Turbot. Notiban pedig a 6440HQ 32-3W körül kezdte elengedni a 3.1@allcore beállítást.

    Ennek elvileg mennie kéne felfelé is. És akkor már csak annyi lehet gáz, hogy a gyengébb lapok elbírják a 65W helyett 80-90W-ot VRM-mel. Ez se kéne, hogy nagy kihívás legyen, de egy ellenőrzés nem árt (AM4-ből is láttam már 65W-ig specifikált B350 lapot)

    Szerintem 1-2 erre irányuló teszt után kiderül, de jó eséllyel nem lesz olyan nagy gond azzal a 8400-al ha kell a nagyobb freki. A 8700-at már jobban kivárnám a tesztekkel...

Új hozzászólás Aktív témák