Keresés

Aktív témák

  • Crystalheart

    senior tag

    Nem ott lakom, de laktam, tudom ajánlani Csömört, ha tényleg pár percre szeretnél. Még az utcán is köszönnek az ismeretlenek, és a nénikék még népviseletben mászkálnak néha, legalábbis pár éve még úgy volt, mikor elköltöztünk. Átmenő forgalom nem nagy, mivel zsákfalu. Az általános iskolája nagyon jó, nem tudom, számít-e valamit. A község elég nagy ütemben fejlődik. Ott sem zártuk soha a kaput vagy ajtót :)

    Nagyon gyorsan bent lehet lenni Bp-en (25 perc vonattal) Vácról is. Történelmi egyházi és iskolaváros, ugye, nem túl nagy lélekszámmal. A belvárost elzárták az autóktól, mindenfele középkori meg barokk házak, dunapart vagy ártér pár perc mindenhonan... :D Csövesek csak a vonatvégállomáson fordulnak elő túl gyakran (de hát ott sem zavarnak sok vizet), a nappali forgalom is nagy, és viszonylag sok az értelmiségi, ugye, a város jellegéből adódóan. Egyedül a kórház, ami sok kellemetlenséget okozhat, mert rosszul felszerelt nagy adóssággal, régi szoc épület és bonyolult a bürokráciája, azaz dobálják a betegeket jobbra-balra.

    De ha nagyon szép és nagyon természetes környéket akarsz, akkor tényleg inkább a Pilis felé érdemes nézelődni.

    Erről jut eszembe, valakinek van infója Piliszszentlászló közbiztonságáról? Kis falucska a Pilis kellős közepén. Nagyon jó helyen van, de vajon milyen ott lakni? :F

    [ Szerkesztve ]

  • Crystalheart

    senior tag

    válasz 7 #11 üzenetére

    Meg hát a "csömöri HÉV" is. :)

Aktív témák