Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz RR-13 #27960 üzenetére

    "Sajnos a CIB kivezeti az asztali verziót."

    Én ezt nagyon sajnálom! :( Rendkívül jól használható, áttekinthető felület volt, amin belül mindig mindent el tudtam intézni; gyorsan, hatékonyan. Nekem hiányozni fog.

    Az internetes böngésző alapú "CIB online" felület is rendelkezik a szükséges funkciókkal, de az ablak, valamint az egyes elemek mérete, a menük elrendezése, és a teljesen fehér háttér miatt soha nem tartottam felhasználóbarát alkalmazásnak.

    Ami a fenti hirdetményt illeti...

    Mit értenek pontosan a "CIB Bank Mobilalkalmazásra történő átszerződésen"? :F

    Azok a sorok arra utalnak, hogy ha valaki a mobiltelefonján szeretné elérni mindazokat a funkciókat, menüket, amelyeket jelenleg a "CIB Internebank" kliens, és a "CIB Online" felület nyújtanak, akkor arra még külön le kell szerződnie?

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz sifarr #28093 üzenetére

    Köszönöm az info-t Neked, Gallmix és RR-13 fórumtársak is! :R

    Az elmúlt években (mióta a régi, kis ovális tokent megszüntették) a mobilapplikációt használtam, de nem emlékeztem arra, hogy külön "szerződnöm" kellett rá. :) Az első telepítéskor, aktiváláskor szükség volt a CIB24-es telefonos ügyfélszolgálatra is, az biztos.

    Mindenesetre én csak és kizárólag az internetbanki bejelentkezéshez és online fizetéshez szükséges kódgenerálásra használtam a mobil applikációt, így - bevallom - nem is tudtam, hogy más funkciókat is tud. :)

    Mindenesetre nemrég tárgytalanná vált a dolog, mert igényeltem hardveres tokent.

    Azt ennek ellenére furcsának tartom, hogy csak "vagy ez, vagy az" használható ugyanazon előfizetéssel.

    Ha jól értem, a hardveres token mellett nem üzemel a mobil alkalmazás... legalábbis abból gondolom, hogy az online fizetés során most már egy másik, ezúttal token-specifikus "kódbeíró" CIB-es ablakocska ugrik fel.

    Nem világos, hogy technikailag miért nem megvalósítható az, hogy valaki mindkét megoldást használja a gyakorlatban, ha neki éppen úgy volna kényelmes, praktikus!? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz RR-13 #31356 üzenetére

    Nekem most "en bloc" nem működik a CIB online szolgáltatás. Eleinte még be tudtam lépni a internetbank kliensbe, de minden utalási kísérlet hibára futott.
    A mobil appon keresztül sem tudtam belépni a banki felületre. Többször piros "rendszerhiba" üzenetet adott.

    Egy idő után már belépni sem engedett az internetbank kliens... kétszer feldobta a "Hibás felhasználónév/jelszó" üzenetet, természetesen harmadszor nem kísérleteztem vele, hogy ne tiltson le.

    Jó bő fél óra múlva újra próbáltam, de ugyanaz az eredmény.

    A "CIB Online" felületen, böngészőből pedig még csak hibaüzenet sem ír; miután megadom az azonosítómat és a mobil app által generált kódot, egyszerűen csak kitörlődik minden a bejelentkező ablak mezőiből, és nem történik semmi.

    Valami központi meghibásodás van most? :F

    (A CIB24 fél órája játssza a fülembe a karácsonyi dalt... azóta várom, hogy egy ügyintézővel tudjak beszélni.)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz RR-13 #31366 üzenetére

    "Igen, tegnap este 10-től - ma reggel 5-ig volt egy hosszabb rendszerfejlesztésük, de nem igazán sikerült jól. :U"

    Végül sikerült beszélnem egy ügyintéző hölggyel, aki egyébként nagyon kedves volt.

    Valami frissítéseket futtatott le, reset-elte a profilomat, és azt követően már be tudtam jelentkezni ismét. Bízom benne, hogy most már zökkenőmentes lesz!

    A telefonon is felgyorsult a mobil applikáció, szóval talán erre is volt hatása a frissítésnek.

    Mindenesetre elmondta a hölgy, hogy ezúttal kifejezetten a bejelentkezéssel, autentikációval kapcsolatos dolgokat fejlesztették az applikáció és a kiszolgáló oldalán. Az soha nem árt szerintem.

    Hja... az internet bank kliens nagyon fog nekem hiányozni! :( Az utolsó napig, amíg csak lehet, azt használom.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz fil #31383 üzenetére

    Értelek.

    Én soha nem használok mobiltelefont bankozáshoz (csak a belépő kód regenerálásához), ráadásul csak magamban bízom, az automatizmusokban nem, szóval minden rendszeres utalásomat, minden hónapban mindig én indítom.

    Nekem a számítógépes kliens minden szempontból nagyon fog hiányozni. A szemnek kedves pasztell zöld felület és ideális betűtípusok, az áttekinthető menü, a rendkívül felhasználóbarát működés. Az külön jó dolog volt, hogy össze tudtam kapcsolni a Díjnet szolgáltatással. (Nem a CIB-en múlott, hogy néhány éve a UPC/Vodafone aztán a saját "MyVodafone" felületére "terelte" át a számlamenedzsmentet.)

    Valószínűleg a költségek (és security okok) miatt nem akarnak már vesződni a Java alapú applikációval, és nyilván arra sem akarnak költeni, hogy egy más, asztali alkalmazást fejlesszenek ki.

    Nem örülök neki, de muszáj elfogadnom a döntésüket. Mindazonáltal örülnék, ha a CIB Online felület legalább bizonyos keretek között "skin"-ezhető, átrendezhető lenne!

    Mindenképpen valami szemkímélőbb színvilágot, és áttekinthetőbb menürendszert állítanék be magamnak a saját profilomban.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #28128 üzenetére

    "Mindenesetre nemrég tárgytalanná vált a dolog, mert igényeltem hardveres tokent."

    Ha már téma volt a CIB internetbank kliens, és a mobil alkalmazás... Hátha hasznos információ valakinek...

    A fenti történet esetemben ~2 hónapig tartott. Addig működött az eszköz kifogástalanul, majd egyszer csak nem fogadta el a kliens a generált számkódot.
    Felhívtam a CIB ügyfélszolgálatot, amely hívás során nagyon gyorsan kiderült, hogy a hardver tokenem hibásodott meg. Nem képes szinkronizálni a központi szerverrel, így használhatatlanná válik.

    Megtudtam azt is, hogy ilyenkor csak és kizárólag a hardver token cseréje a megoldás, azt pedig csakis bankfiókban lehet intézni.

    Azt is megtudtam, hogy a jelenleg használt eszközök esetében ez viszonylag gyakori probléma, ismert probléma, "rég óta" dolgoznak rajta, de megoldás nincsen rá.
    Ezért igyekezett hát anno a bankfiókban az ügyintéző hölgy is inkább a mobil alkalmazás használata felé "terelni".

    Mivel semmi garancia nem volt arra, hogy ha kapok egy új token eszközt, az 7 évig, vagy éppen csak 7 napig funkcionál megfelelően, nem kívántam többé ezzel kísérletezni.

    Ezért aztán visszaadtam az eszközt (azt is csak bankfiókban lehetett), és visszatértem a mobil applikációra.

    Sajnálom, mert a hardveres eszköz - amikor megfelelően működik - "sallangmentesebb", gyorsabb megoldás.

    Csak hát éppen lutri, hogy kinél mennyit bír ki. Így pedig nem nyerő. :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz RR-13 #31619 üzenetére

    Sajnos valóban így van! :(

    Viszont ha már váltani kellett... tegnap immár a CIB online felületen, a számítógépemről akartam átutalást intézni, de az online felület aláírásnak mindig csak a QR kódos fizetést ajánlotta fel.

    Egyrészt azt még nem is aktiváltam a mobil applikációban, másrészt egyáltalán nem szeretném használni.

    Maradnék a 8 számjegyű, véletlenszerűen generált kódnál, az remekül működött a PC-s InternetBank használata során.

    Kerestem a CIB Online felületen, a profilomban a "Beállítások" alatt (a mobil app írta, hogy ott kell keresni), vajon hol lehet váltani a "WithKEY" használatára, de bizony én nem találok ilyen opciót.

    Esetleg másik menüben van? :F Tudtok ebben segíteni, kérlek?
    (Az előbb hívtam a CIB ügyfélszolgálatot, de 18 perc karácsonyi muzsika hallgatását követően feladtam...)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák