Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #70211840

    törölt tag

    válasz Dr. Szilikát #87399 üzenetére

    "Ha a feltöltött akkut egy ideig megfigyeled, hogy tartja a feszültséget, azaz láthatóan nincs belső átvezetése, rendellenes önkisülése, az nagy eséllyel megbízható."

    Ha jól értem akkor azt kell megnéznem, hogy feltöltés után 1-2 nap múlva mondjuk nem esett-e be üresjáratban a feszültség? Vagy valamilyen fogyasztóval nézzem? Esetleg a töltő merítés funkciójával? Hagyjam 4.2V-ig feltölteni és ugyanazt kell mérnem pár nap múlva is?

    "Egyébként hosszabb távon raktározni nem ajánlatos feltöltve, de az is más téma. Közepes töltésen jó raktározni, amikor a katódon és anódon nagyjából egyformán oszlanak el a lítium ionok, úgy jobban megtartja az állagát."

    Ez gondolom ugyanaz az eljárás, mint laptop esetében, hogy 50-60% között tartom és 50% alatt rátölt, de 60% felett nem tölt tovább. Jól gondolom?

    (Szeretném megköszönni az eddigi segítséget. Lithium akkuval még nem dolgoztam, minden infónak örülök.)

    Van például egy öreg macbook pro-m is, ami nem kapcsol be. Elkezdtem tölteni annak is az aksiját. Nem tudom milyen volt, mennyire merült le, de már 1 órája tölti. Évek óta nem volt bekapcsolva. Vajon annak mennyire lesz használható a cellája?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák