Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz darvinya #35427 üzenetére

    Amúgy a teljesítmény mérése (pillanatnyi fogyasztás - regisztrálóhoz) se lenne egy rossz dolog, de azt a témát most hagyjuk, mert sokkalta bonyolultabb.

    Infrás konnektor van ami veszi a tv távirányító jelét.
    Nekem ez alapvetően fogyasztásmérésre illetve fogyasztási "szokások" mérésére kellene. És bármilyen hálózati aljzatba dugott eszközhöz (meg amúgy fix bekötésű lámpákhoz, bojlerhez, stb. is jól jönne, de ott a bekötés bonyolultabb).
    Ezt a behangolást nem kéne túl gyakran megcsinálni azért - csak ha elkezded egy másik eszközhöz használni. Ezért gondoltam, hogy egy potméter + egy led ami a kimenetet (azaz a "Slave" állapotát) mutatja, megfelelne.

    Mert gondolom nem akarod kézzel visszakapcsolni.
    Szerintem félreérted az egésszel való célomat.
    A fogyasztó ugyan úgy működne, mint ha közvetlenül be lenne dugva (max. 1V-al kevesebbet kap a hálózatról).
    Én csak szeretném figyelni, hogy épp működik-e vagy sem (azaz vesz-e fel a készenléti pár W-nál több áramot). Ezt a működést monitorozni, és egy memóriába lementeni.
    Később ezt majd kiolvasni, és PC-n feldolgozni.

    Még az AVR memóriájának szűkössége okoz problémát, nem menthetem le simán minden másodpercben hogy ment-e vagy sem (egy 1-est vagy egy 0-t), mert még a 128Kbyte Flash-ből is hamar kifutnék (röpke 11 nap alatt). Valami egyszerű RLE [link] kódolást kellene kitalálnom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák