Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz didyman #29304 üzenetére

    A cső és a filc illesztve vannak egymáshoz.
    Ez a kérdésem lényege, ha ebben biztos vagy, akkor a pontos érték már ismert is.

    Az előbb megtaláltam egy Philips BLB cső adatlapját is.
    Philips UV TL 4W BLB FAM BLACKLIGHT BLUE UV fénycső, pénzvizsgálás, UV kiemelés
    Az eladó honlapján ott van a cső PDF adatlapja is: [link]
    A végén ott van a Photometric data is, ami alapján a csúcs 370nm-nél van, és az 50%-os tartomány nem szélesebb kb. +/- 8nm-nél.
    De azért ha a néhány %-os intenzitásra nézzük, akkor azért igencsak széles a sugárzási tartománya (eddig nem gondoltam hogy ennyire).

    Light Technical Characteristics
    Color Code 108 [08 lead free glass]

    Amúgy mit jelent pontosan ez a 108-as színkód, hol találhatok erről részletesebb infót ?
    Mert én csak az informatikában (pl. a HTML-nél) használtat találtam.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz didyman #29304 üzenetére

    A forgalmazótól nem tudtam meg konkrét hullámhossz információt, de kb. ő is ezt mondta.
    A plexi szempontjából nagyon fontos ez az érték !
    Mivel ebben a hullámhossz tartományban van egy - feltételezhetőleg elég meredek - letörése, ezért 10nm eltérés már óriási különbséget jelenthet az áteresztésben

    Amit viszont észrevettem: kipróbáltam ablaküvegen (5 éves társasház fakeretes ablaka).
    Elég rendesen szűri az üveg is az UV-t (kb. mint plexi előlapom - bár a plexi szerintem vastagabb).
    De nekem úgy tűnt, hogy az UV-toll reagens hullámhosszában kicsit eltérő volt a szűrése, mint a pénz (500Ft) UV-reagens ábrájánál használnak.
    Vagyis az UV-tollas ábra esetében más volt a fénycsökkenés mértéke (azt hiszem kisebb, de már nem emlékszem biztosan), mint az 500Ft-osnál.

    Más - UV-cső elektronikáról:
    Tegnap hallottam olyan információt világítástechnika szakirányos csoporttárstól, hogy egy ilyen 4W-os cső olyan rövid, hogy emiatt az előfűtésnek már kb. nincs értelme (nem igazán növelné az élettartamot).
    Erről mi a véleményed ?

Új hozzászólás Aktív témák