Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz Ja no #1611 üzenetére

    Szevasz

    Az a helyzet, hogy most is csak 1.7A-t sikerült kiszednem belőle, de akkor már feszültségesés is van (2.88V).
    Ráraktam az összes tekercset és több verzióban próbáltam kondikat. Hosszasan tanulmányoztam a kondi táblázatokat is, e szerint próbáltam valamit összehozni.
    Jelenleg a bemeneten 1x1000mikro-35V-os van, a kimeneten pedig 1x1500mikro-10V-os, alaplapba való kondi van. De próbaképp megkétszereztem ezt és akkor is csak vagy 50mA-t emelkedett a kimenet áraleadása. Mindezt két párhuzamos 3.3ohmos ellenálláson keresztül mértem.
    Aztán kísérlet képpen kipróbáltam a saját tekercsemet, azt a, vagy 1.5mm-es drótból készültet. Ekkor 1.8-1.85A áramot lehett mérni ugyanazon feltételek mellett, attól függően, hogy dupláztam e a kondikat, vagy sem.
    Aztán kíváncsi voltam arra is, hogy ekkora áramleadásnál mennyit vesz fel a tápegység. A bemeneten 1.15A-t lehetett mérni a már leírt ellenállás terhelés mellett.
    Eszembe jutott még hogy jó lenne a bemeneti feszültséget is megmérni terhelten, mert akkor ki tudom számolni a hatásfokot.
    Na, az elég érdekes volt, mert terheletlenül 20.8V van a bemeneten, de az előbb leírtak szerint megterhelve lemegy 5.xV-ra. Ebben az esetben 83%nak adódott a hatékonyság.
    Mondjuk elvileg 8V alatt már nem hivatott működni az IC és gondolom, hogy a FETek is jóval kevesebb áramot engednek már át ilyen fesz. mellett.
    Ez egy kis - eredetileg 500mAes táp, amiről most hajtom, de kicsréltem benne a diódákat, így több áram jön valamivel ki belőle, de mondjuk 1.15A már biztosan sok neki.
    Majd szerzek egy, hivatalosan 1A-es tápot, az talán már bírni fogja.
    Bár az 5A leadásához 12V-os táp mellett, 80%os hatásfokot feltételezve kb. 1.72A kellene, tehát ahoz még ez sem lenne elég. Bár a nekem minimum szükséges 3.2A hez, az előbbiek szerint 1.1A kellene, azt talán még ki lehetne facsarni abból az adapterből.
    Ez a helyzet !
    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák