Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz atesss #15610 üzenetére

    A dBm mérés egy illesztett tehelésen történik. Nem tudom a Maxwell műszeren melyik értéket választották. Az egyik ilyen szokványos impedanciaérték például a 600Ω. Ebben az esetben a mért jel a műszer bemenetén már eleve 600Ω-ot "lát", így a mérés egyértelmű.

    Ami a PC-kapcsolatot illeti kissé szkeptikusabb vagyok. Erről se találtam leírást. Sajnos van egy nem túl kielégítő tapasztalatom hasonló műszerrel. Igen, rendelkezik egy soros porttal, adnak hozzá szoftvert (én floppin kaptam), amivel tényleg a mért értékek a PC-re jutnak, sőt grafikont is rajzol belőle olyan DOS 6.0 szintű grafikával. Másra képtelenség használni az adatokat, nem lehet a műszert utasítani/vezérelni. Kellene ismerni hozzá, a műszerben használt protokollt, de a vezérlés akkor se lehetséges. Protokoll ismeretében talán az adatokkal több mindent lehetne kezdeni.
    Tehát nézegesd meg alaposan az igényeid függvényében.

    Viszont akkor már olyan kellene, ami tényleg tud mindent amit ebben a kategóriában lehet: frekvencia min. 1Mhz-ig, kitöltési tényező, hőmérséklet, Min - Max data hold.

    Ez már a Fluke kategória.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák