Új hozzászólás Aktív témák

  • demars

    addikt

    válasz lanszelot #87356 üzenetére

    Pedig magyarázat is van. Előtte van néhány ledes kapcsolás, olvasd át, ott írja miért kell ellenállás.
    Szóval azért van kettő, mert a led -hez kell (ez egyértelmű, ha még sem, csak ismételni tudom magamat, olvasd el skori lapján amit linkeltem az egészet) egy ellenállás.
    Ezen kívül a tranzisztor bázisa elé is kell, hogy ne kapjon túl nagy áramot. Bázissal nyitja a tranyót (kis áram). Nyitás után indul meg az áram emitter és collektor között (az az ág is kapott "külön" tápot) és ezáltal lesz zárt áramköröd amiben a led is van (egy ellenállással védve).
    Kb ennyi. A kapcsoló mindegy, hogy hol van az ellenállás előtt vagy mögött (szerintem, bár majd kijavítanak), azzal a bázis áramot kapcsolod, ezáltal a tranyót is.

    A legalsó ábrán átkötötte a kapcsolást, hiszen az ellenálláson át a bázis folyamatosan kap áramot, tehát a tranyó nyitva van (led világít). A kapcsoló zárásakor a bázis áram lecsökken (az elektronok ismerik a fizikát és ohm törvényét), a tranyó lezár és a led kialszik.

    Igazából ezt le is írta Skori.

    Ha valami hülyeséget írtam, javítsátok! Köszönöm!

    Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

Új hozzászólás Aktív témák