Új hozzászólás Aktív témák

  • ArchElf

    addikt

    Szlétszedtem a régi gépemet (mert kondit kerestem egy tápba) és akkor láttam meg, hogy az alaplapon vagy 4-5 elko (?) el van pukkanva. Elképzelhető, hogy ha a megpukkant kondikat kicserélem, akkor újra működőképes lesz az alaplap?

    A proci mellett levő nagyobb kondenzátorok közül pokkant ki kettő (három?), meg van még az alaplapon két-három másik púpos is... A lap memóriahibákat dobált (azért kukáztam ki) - Dell Optiplex dx60.

    Így belegondolva tudom, hogy hülye kérdés :DDD

    Ja amúgy a táp amit javítani akartam egy külső dvd író tápja volt - úgy gondoltam, hogy az usb kommunikáció (speed negotiation) probléma esetleg a táp hibájából lehet. Volt is abban egy elpukkant 3300uF elko a kimeneti oldalon (szűrő?) - annak a helyére kerestem valami cserét. Végül kipróbáltam az írót egy másik (ugyanolyan paraméterű - 12V 2A - Asus WL500gP) táppal, de azzal sem volt hajlandó gyorsabban kommunikálni. Szóval lehet, hogy a táp (is) rossz, de nem csak az a hiba a képben...

    AE

    [ Szerkesztve ]

    Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Új hozzászólás Aktív témák