Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz Tangerine #54 üzenetére

    bocsi de a lángvágásnál a plusz oxigén elégeti a vasat nem(csak) kifujja. ha csak kifújni kéne akkor használhatnának sűritett levegőt is

    www.simson4t.hu

  • misu

    aktív tag

    válasz Tangerine #54 üzenetére

    Hy!

    egy kicsit belebarmolok, elnézésed kérem!...

    ''Ívhegesztés (elektródás)''-BKI (Bevontelektródás kézi ívhegesztés)angolul MMA

    A bevonat miatt nem tudtál szép varratot csinálni...
    Próbáld meg egy rutilos ''R'', vagy dupla rutilos pálcával''RR''...bele fox szeretni..:)
    Lehet egy pálca savas, bázikus, cellulózos, rutilos, stb...illetve rutillal kombinálva...nem vagyok annyira otthon benne...


    ''Ívhegesztés (védőgázas fogyóelektródás) alias ''CO2' már nem nagyon használják.. mármint csak az elnevezést...:)
    - sVFI ((semleges)Védőgázas Fogyóelektródás Ívhegesztés) MIG.(Metal Inert Gas)
    - aVFI (aktív) Védőgázas F....I... MetalActiveGas

    Az aktív gáz a fürdőben oldódik, reakcióba lép...(CO2, stb)...persze azért ez is lezár a levegőtöl...
    A semleges, vagy inert, főleg nemesgázok...általában a hegfürdőt védik az O,N,H-től...nem ötvöznek, vagy pótolnak szenet...arra ott az elektróda+bevonat...

    ''Ívhegesztés (argon védőgázos wolframelektródás) alias AWI'' Volfrám ELEKTRÓDOS!!! mert az elektróda fogy, az elektródnak nem szabad elfogyni, elégni...stb...én is belenyomtam persze....:))...a wolfrám jó vezető, itt a gáznak fontos szerepe van! Gondolj csak a villanykörtére...abban is benne a w szál...
    nincs oxigén, nem ég el! Ezt (is!)védi a gáz.

    -Pálca, nincs benne áram, hozaganyag.
    -Elektróda,áramjárta, hozaganyag.
    -Elektród.áramjárta, de nem hozaganyag!
    asszem ez a különbség...

    Amúgy mivel foglalkozol?
    Sokat hegesztesz?
    Minősített vagy? Milyen minősített?





    Ajánlom még a hegesztési zsebkönyvet..ezt már a topicnyitónak....ami a neve ellenére marha vastag...:)
    Valamint a nem túl elterjedt hegesztési módokra is keress rá!

    -Ultrahangos,
    -Lézeres,
    -Plazma,
    -Dörzshegesztés,
    -Fénysugárheg,
    -Por alatti heg.,
    -Ellenállás heg.

    ezek nem túl gyakoriak, de legalább (némelyik!!!) kib@sz*tt drágák...:)

    Bye!

    Bűn az élet.

Új hozzászólás Aktív témák