Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lood55

    tag

    válasz golyós #27759 üzenetére

    Szia,
    ugyanez a TV, ugyanez a SW.
    Az általad említett filmnél azt hiszem elbeszéltünk egymás mellett. Amit írtál filmet, annál az angol hangsávot is látja és lejátssza a TV? A leírásában szereplő "TrueHD Atmos" számomra arra utal, hogy Dolby Atmos dekóder szükséges a lejátszásához, amit tudtommal jelenleg egyik kereskedelmi forgalomban kapható Samsung TV sem támogat. Ezt legyen kedves bárki megcáfolni aki olvassa ezt a bejegyzést! Köszönöm!
    Viszont ha nincs Atmos dekóder, akkor TrueHD-ba vált vissza, amit ez a TV a leírása szerint nem támogat.
    Eskü ki fogom próbálni konkrétan ezt, amit írtál, hogy mit tapasztalok.
    Addig is ha van kedved/időd, akkor itt az enyém, aminél az angol hangsávot meg sem jelenítette a TV:
    Fantastic.Beasts.and.Where.to.Find.Them.2016.REMUX.2160p.UHD.Blu-ray.TrueHD7.1.HEVC.HuN-HyperX
    Ugyanaz a leírás: "TrueHD Atmos".

    Közben továbbmentem az Archer 20-as router-rel és meglepő módon ugyanolyan, mint a sajátommal. Közben megnéztem, a fenti fájl átviteléhez kevesebb mint 60 Mbit/sec sávszélesség elég, így tuti nem a router a hibás.
    Következő próba során kábellel fogom összekötni a TV-vel, így kizárható a Tv-ben található Wifi vevő kis sávszélessége is. Ehhez azonban kell vennem kábelt, így leghamarabb hétvégén tudom megnézni.

    (#27755) Gaben92:
    Nekem a feliratok a kisebb probléma, abból elég ritkán van olyan szerencsétlen formátum, amit a Tv nem lát. HDR-t abszolút nem használom, így az nem szempont.
    Egyik kollégának van AppleTV-je, azt mondta ott porosodik a polcon, mert "használhatatlan". Neki és egy másik kollégának is van ChromeCast-ja, mindkettő az egekbe meneszti. ChromeCast csak 30k (amit 4k stream-elésre fejlesztettek) az AppleTV 60k-jával szemben. Ez még épp belefér a keret tetejébe, de jól körbe szeretném járni a témát mielőtt bármire pénzt kiadok.

    Ha valakinek esetleg ugyanez a TV-je van (Samsung 50MU6102), akkor szórja meg a posztot a tapasztalataival, tippjeivel! Köszi!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák